A Real megszenvedett, de a hosszabbításban behúzta a klub-vébét - videó

Cristiano Ronaldo mesterhármasával dőlt el a kupa sorsa.
Budai László 2016. december 18., vasárnap 13:00
Szerző: Budai László 2016. december 18., vasárnap 13:00

Karim Benzema góljával már a 9. percben vezetést szerzett a Real Madrid a Kasima elleni klubvilágbajnokság döntőjében. A házigazda japán csapatot azonban ez sem fogta meg, Shibasaki a 44. percben egyenlített, az 52.-ben pedig a vezetést is megszerezte együttesének. C. Ronaldo a 60. percben büntetőből tudott egyenlíteni. A hajrában szinte percenként dönthette volna el mindkét csapat a mérkőzést, de minden ziccer kimaradt, így a hosszabbítás következett.

A hosszabbítás első félidejében Ronaldo újabb góljával ismét a királyiak álltak jobban, Szuzuki egyenlíthetett volna hamar, de közeli fejese után a felső léc mentett. Ezt pedig Ronaldo újabb találattal büntette meg, ezzel el is dőlt a trófea sorsa.

Kassai Viktor volt a finálé negyedik játékvezetője, míg Ring György tartalék asszisztensként dolgozott az összecsapáson.

Ha az Interkontinentális Kupát is beleszámítjuk, akkor a Real ötödik alkalommal nyerte meg a sorozatot.

Klubvilágbajnokság, döntő

Real Madrid-Kasima Antlers h.u.: 4-2 (Benzema 9., Ronaldo 60. - 11-esből, 98., 104., ill. Sibaszaki 44., 52.)

Cristiano Ronaldo Goal HD - Real Madrid 4-2... by all-goals-Highlights