Tripla dráma és döntetlen a Valencia-Real rangadón - videó

Feltöltve: 2016, január 3 - 23:33 Frissítve: 2016, január 4 - 13:13

Kétszer is a félidők hajrájában kapott gólt a Real Madrid, a másodikat ráadásul egy perccel azután, hogy tíz emberrel vezetést szerzett Valenciában. A presztízsmeccs így 2-2-s döntetlennel zárult, a Realból Kovacicot állította ki a játékvezető a 68. percben, több mint 47 ezer szurkoló előtt.

TABELLA: A spanyol bajnokság állása itt - kattints!

Kétszer is vezetést szerzett a Real Madrid Valenciában, először a 16. percben, Benzema egy parádés akció végé, Cristiano Ronaldo gólpasszát követően mattolt (0-1).

A korábbi valenciai tréner, Rafa Benítez csapata egészen a szünet előtti pillanatokig előnyben is volt, ekkor azonban Pepe szabálytalankodott André Gomessel, a megítélt 11-est pedig Parejo értékesítette (1-1).

A második félidő közepén tíz emberre fogyatkozott a Real, Kovacic kapott piros lapot egy kemény becsúszást követően. A 82. percben Kroos szabadrúgását követően azonban Bale remek gólt fejelt, újra vezetett a Real (1-2). Egészen egy percig, Paco Alcácer ugyanis jött és egyenlített, kialakítva a 2-2-s végeredményt. A végén CR hagyott ki nagy helyzetet, a másik oldalon pedig Navas védte Negredo meccslabdáját.

A Real így nem tudta utolérni a tabellán az egy meccsel kevesebbet játszott Barcelonát, az Atlético mögött pedig négy pont a hátránya 18 fordulót követően. Sőt, mögötte egy ponttal már ott robog a Villarreal.

LA LIGA, 18. FORDULÓ:

Valencia – Real Madrid 2-2 (Parejo 46. – 11-esből, Paco Alcácer 83., ill. Benzema 16., Bale 82.)

Deportivo La Coruna – Villarreal 1-2 (L. Alberto 48., ill. Bruno 36., 95. – a másodikat 11-esből)

Granada–Sevilla 2-1 (Isaac 17., Penaranda 37., ill. Vitolo 46.)

Athletic Bilbao – Las Palmas 2-2 (Aduriz 17. – 11-esből, I. Williams 66., ill. V. Gomez 62., Tana 82.)

Rayo Vallecano – Real Sociedad 2-2 (D. Llorente 16., Jozabed 51., ill. Elustondo 27., Bruma 63.)

Real Betis – Eibar 0-4 (Capa 3., Keko 17., A. Gonzalez 71., Bastón 83.)

• Az MLSZ tájékoztatása szerint Gera Zoltán belázasodott, így néhány napig nem állhat majd a szakmai stáb rendelkezésére. A keddi esőzéseket követően szerdán a csapat már jó időjárási körülmények között dolgozhatott az ausztriai edzőtáborban, továbbá kiderült az is, hogy Bernd Storck május 31-én hirdeti majd ki az Európa-bajnokságra utazó játékosok névsorát.

MA A TV-BEN: EL-meccsek újratöltve