Bombatámadás után lett oda a Juve nagy sorozata - videó

Feltöltve: 2016, február 19 - 23:49 Frissítve: 2016, február 20 - 10:18

A meccs előtt a Bologna szurkolói csináltak balhét a Juventus buszánál, a pályán aztán a torinóiak rendeztek inkább tűzijátékot, de nem elég hatékonyat, így 0-0 lett a péntek esti olasz presztízsmeccs végeredménye. A címvédő és listavezető 15 győztes meccset és október végét követően veszített pontokat a Serie A-ban.

TABELLA: Az olasz bajnokság állása itt - kattints!

Már a meccs felvezetése is a presztízscsata mindig forró hangulatához volt méltó, ugyanis a Juventus csapatbuszának befutásakor a várakozó Bologna-drukkerek közül valaki egy papírbomba nevű pirotechnikai eszközt dobott a buszról leszálló Juve-játékosok felé. A La Gazzetta dello Sport szerint a házi gránát egy méterrel Gianluigi Buffon mellett durrant nagyot a Stadio Renato Dall'Aránál.

- Sajnos Bolognába utazni soha nem jelent egy kellemes túrát. Akár egy papírbomba, akár más pirotechnikai eszköz volt, ami robbant, a történtek semmiképp sem illenek a sport és a mai meccs szellemiségéhez – idézi a lap Giuseppe Marottát, a Juve sportigazgatóját.

A Juve-busz fogadtatása, nem sokkal a durrantás előtt:

Bologna fans hurl abuse at Juventus team bus

Bologna Fc 1909 fans hurl abuse at the Juventus team bus moments before 'paper bomb' attack

Posted by Goal.com on Friday, February 19, 2016

A pályán aztán már inkább a Juventus durrogatott, de végül eredménytelenül, ami egy 15 mérkőzésből álló győzelmi sorozat végét jelentette.

A torinóiak ugyan szinte végig mezőnyfölényben futballoztak, de Roberto Donadoni nagyon jól megszervezte csapata védekezését. Evra szöglet utáni fejese jelentette az első komolyabb helyzetet a 9. percben. Persze a Bolognának is voltak lehetőségei, például a 21. percben, amikor Destro löketét kellett hatástalanítania Buffonnak (Donsah ismétlése már pontatlan volt). A 30. perceben megint Evra kanalazott nem sokkal a léc fölé.

Az első félidő hajrájában már a sárga lap is többször előkerült, gól azonban nem született a szünetig.

Az 55. percben Pogba lövése kerülte el kevéssel a kaput, csapata azonban hiába dominált, nem vállalt elég kockázatot, a Bolgna közben nem is akart igazán. A 84. percben így is megvolt a meccsabdája a vendégeknek, de Pogba nem találta el a kaput kecsegtető helyzetben, Marchisio remek passzát követően.

Jól jellemző volt a Juve óvatosságára az egyik hajrábeli jelenet, amikor Cuadrado hiába kereste a társakat a kapu előtt, senki nem tartózkodott ott, így odalett egy jó támadási lehetőség.

A három perc ráadás sem hozott gólt, maradt a 0-0, a Juve veretlen maradt, de győzelmi szériája odalett.