Bombaformában a Juventus: 9/9 lett a mérlege a rangadón - videó

Feltöltve: 2016, január 11 - 00:05 Frissítve: 2016, január 11 - 16:02

Presztízsmeccsen, a Sampdoria otthonában húzta be zsinórban kilencedik sikerét a Juventus: a címvédő a Serie A 19. fordulójának vasárnap esti meccsén a torinóiak Pogba és Khedira góljával verték 2-1-re a Cassano találatával szépítő és a meccs végén tíz emberre fogyatkozó genovai gárdát.

TABELLA: Az olasz bajnokság állása itt - kattints!

Már az első félidőben is aktívabb volt a Juventus Genovában, és Pogba közeli lövésével már a 17. percben vezetést is szerzett (0-1). A folytatásban is több lehetősége volt a címvédőnek, de újabb találat nem született a szünetig.

Kevéssel a második félidő kezdősípszavát követően viszont jött a második Juve-gól: Dybala remek passzát követően a német válogatott Khedira ugrott meg és a kapuba pörgetett (0-2).

A játékrész közepén szépített a Sampdoria, az addig is legtöbbet veszélyeztető hazai focista, a rutinos Antonio Cassano szépen lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-2).

A hajrában minden esélyét elveszített a Samp a pontszerzésre, Moisander kapott piros lapot. A Juve 2-1-re nyert idegenben, és az Intert is megelőzve feljött a tabella második helyére.

SERIE A, 19. FORDULÓ:

Sampdoria – Juventus 1-2 (Cassano 65., ill. Pogba 17., Khedira 46.)

Frosinone – Napoli 1-5 (Sammarco 81., ill. Albio 20., Higuaín 30., 60. - az elsőt 11-esből, Hamsík 59., Gabbiadini 71.)

Hellas Verona – Palermo 0-1 (F. Vazquez 27.)

Atalanta – Genoa 0-2 (Dzemaili 79., Pavoletti 81.)

Bologna – Chievo 0-1 (Pepe 79.)

Torino – Empoli 0-1 (Maccarone 56.)

Intarnazionale – Sassuolo 0-1 (Berardi 95. - 11-esből)