Kleinheisler 74 percet játszott, a Gladbach kiütötte a Werdert

Feltöltve: 2016, február 5 - 23:28 Frissítve: 2016, február 6 - 12:32

Kleinheisler László kezdőként is bemutatkozhatott a Bundesligában a 20. fordulóban. A magyar játékos nem élete meccsét játszotta, bár voltak jó megmozdulásai, nem tudott kiemelkedni a ma nagyon rossz napot kifogó Werder Bremenből.

Kleinheisler László bal oldali középpályásként kezdett, ami nem kifejezetten az ő posztja, nem is találta igazán a helyét a mérkőzés elején. Később a félidő második felében behúzodott középre, voltak jó megmozdulásai és kapura lövése is. Az első játékrészben 2-0-ra vezetett a Mönchengladbach, teljesen megérdemelten, Stindl 12. és Christensen 31. percben szerzett góljaival.

A második félidőt is gyors góllal kezte a hazai csapat, ismét Christensen volt eredményes. Nem sokkal később a semmiből kapott büntetőt a Werder, amit Pizarro értékesített is. Ezután némileg feljavult a brémai együttes, több helyzete is adódott a vendég csapatnak. Gólt viszont szintén tizenegyesből a Gladbach szerzett Raffael révén a 70. percben.

Kleinheisler pár perccel később betalálhatott volna, jól helyezkedett egy ügyes brémai támadásnál, ám Bartels passz helyett keresztbe lőtte a labdát. A jelenet után nem sokkal a magyar játékost lecserélték, a Werdernek pedig már sansza sem volt, a meccs eldőlt. Sőt, az utolsó percekben még Nordtweit is gólt szerzett, ez volt a meccs legszebb találata. Ezzel beállt az 5-1-es végeredmény, a Mönchengladbach kiütötte a Werdert, ezzel 4., a brémaiak pedig a 16. helyen állnak.

Borussia Mönchengladbach - Werder Bremen 5-1 (Stindl 12., Christensen 31., 50., Raffael 70. - büntetőből ill. Pizarro 56. - büntetőből)

(Fotó: kicker.de)

• A csakfoci.hu információi szerint Kabát Pétert szívesen leigazolná a Gyirmót. A rutinos játékos szerződése lejár Újpesten, egyelőre nincs megállapodás a hosszabbításról, Bene Ferenc viszont látna lehetőséget a megszerzésében.

MA A TV-BEN: EL-meccsek újratöltve