11-esekkel lett oda Klopp és Bogdán első angliai trófeája - videó

Feltöltve: 2016, február 28 - 21:29 Frissítve: 2016, február 28 - 22:39

A Manchester City nyerte az angol Ligakupát 2016-ban, miután a vasárnapi, londoni döntőn 1-1 után, 11-esekkel verte a Liverpool csapatát. Az első angliai kupafináléján a kispadon ülő Jürgen Klopp és a cserék közé jelölt Bogdán Ádám is a pálya széléről látta, hogy a belga kapus, Simon Mignolet a hóna alatt engedte be Fernandinho lövésénél a labdát, de a hajrában Coutinho egyenlíteni tudott. A hosszabbítás nem hozott gólt, a büntetők során pedig a Pool csak egyszer talált be, a City viszont háromszor.

Négy év után nyerhetett volna a Liverpool végre trófeát, ráadásul az első Jürgen Kloppal, a kispadon pedig Bogdán Ádámmal, aki ugyancsak első angliai kupájáért szoríthatott (három meccsen is a magyar válogatott hálóőr védett a sorozatban).

A Vörösök kapujában viszont Simon Mignolet állt, aki ezúttal is főszereplővé lépett elő, pozitív és negatív értelemben egyaránt. A 23. percben például ő is kellett ahhoz, hogy Agüero pompás megmozdulásából ne gól, hanem kapufa legyen.

A jó iramú, de 0-0-ra végződött első játékrészt egy mozgalmasabb és gólgazdagabb második követte. Rögtön a 49. percben előnybe került a Manchester City, Fernandinho nem túl jó szögből leadott lövése Mignolet hóna alatt került a kapuba (0-1). A folytatásban aztán eldönthette volna a City a kupa sorsát, de előbb a volt liverpooli, Sterling hagyott ki nagy helyzetet, majd Agüero buktatásáért nem ítélt 11-est Oliver játékvezető.

A 83. percben aztán egyenlített a Liverpool, Lallana kapufáját követően Coutinho vágta a labdát a hálóba (1-1). A 89. percben megint meccslabdát rontott a manchesteri gárda, Touré kétszer is betalálhatott volna közelről, előbb fejjel, majd lábbal.

Jött a hosszabbítás, amelynek során Agüero hagyott ki két komoly lehetőséget, előbb Mignolet védett nagyot, majd az argentin volt pontatlan Milner hibáját követően. A másik oldalon Caballerónak is volt egy komoly bravúrja a lefújás előtt nem sokkal.

A 11-eseknél aztán már pontosabb volt a City, bár Fernandinho egyet rontott, a másik oldalon viszont Lucas Leiva, Coutinho és Lallana is hibázott, pontosabban Caballero háromszor is védeni tudott.

A City negyedszer nyerte meg története során a Ligakupát. A nyáron távozó menedzsernek, a chieli Manuel Pellegrininek pedig megvan a "búcsútrófeája".

Liverpool – Manchester City 1-1 (Coutinho 83., ill. Fernandinho 49.) – 11-esekkel: 1-3

• Bernd Storck szövetségi kapitány négy nap múlva, május 31-én hirdeti majd ki az Európa-bajnokságra utazó játékosok névsorát. A jelenlegi 29 fős keretből csak 23-an (három kapus és húsz mezőnyjátékos) mehet a nemzeti csapattal a kontinenstornára, hogy Ausztria, Izland és Portugália legjobbjaival is összemérje erejét a csoportküzdelme során. A német szakembernek "nyújthatnak segítő kezet" a csakfoci.hu olvasói, akik arról szavazhatnak, hogy ők mely 6 játékost nem vinnék magukkal az Eb-re.

MA A TV-BEN: Pályán Anglia és Argentína is