10 emberrel, a 95. percben kapott ki a Leicester az Arsenaltól - videó

Feltöltve: 2016, február 14 - 16:01 Frissítve: 2016, február 14 - 20:24

2-1-s hazai siker született az angol Premier League 26. fordulójának vasárnapi rangadóján, Londonban. Az Arsenal hiába játszott több mint félórát emberelőnyben, úgy tűnt, a Vardy 11-esével még az első félidőben vezetést szerző listavezető egy pontot elvisz az Emirates-ből. Az Ágyúsok egyenlítő gólját a csereként beállt Walcott szerezte a 70. percben, majd a 95. percben jött a másik kispados, Welbeck, és eldöntötte a csatát.

TABELLA: Az angol bajnokság állása itt - kattints!

Mindkét oldalon akadtak helyzetek az első félórában, bár a labda inkább az Arsenalnál volt, a hazai fölény a szögletek számában is megmutatkozott.

A 16. percben azonban majdnem vezetést szereztek a vendégek, "természetesen" Vardy révén, akinek a fejesét Cech fogta szépen. A 25. percben Alexis Sanchez sem járt messze a góltól, itt a védők blokkoltak. A 32. percben Giroud lesről talált be, a 39. percben pedig Kante löketét szedte ki a pipából a londoniak cseh kapusa.
A 44. percben 11-eshez jutott a listavezető, a sértett, Vardy pedig a kapuba bal oldalába lőtt, 0-1 volt az állás a félidőben.

A fordulás után nem sokkal azonban emberhátrányba kerültek a vendégek, Simpson szedett össze két sárgát öt perc alatt. Nyomott az Arsenal az egyenlítésért, és végül a 70. percben össze is jött a gól: Giroud csúsztatott a nem sokkal korábban beállt Walcott elé, aki közelről a hálóba vágta a labdát (1-1).

Az Ágyúsok robogtak előre a győzelemért, a tíz emberrel küzdő Leicester erejéből viszont csak szórványos kontrákra futotta már. A hajrában Mertesacker fejében, majd Giroud lábában maradt a győztes gól (utóbbi helyzetnél Schmeischel védett nagyot), hogy aztán a 95. percben mégis megszerezzék a három pontot a hazaiak: egy másik csere, Welbeck csúsztatott a hálóba, Özil beadását követően (2-1).

PREMIER LEAGUE, 26. FORDULÓ:

Arsenal – Leicester City 2-1 (Walcott 70., Welbeck 95., ill. Vardy 45. – 11-esből)