Edzőmeccsek: A Fradi másodosztályú csapattal ikszelt, fantomgól is volt - videó

Nem bírt a szlovén másodosztályú ellenfelével az FTC az első edzőtábora utolsó mérkőzésén, Ausztriában.
Dudás Gábor 2020. július 27., hétfő 13:08
Szerző: Dudás Gábor 2020. július 27., hétfő 13:08

A vasárnapi, NK Brezice elleni találkozót (4-0) követően ismét egy, a szlovén másodosztályban szereplő ellenfél várt a Ferencvárosra. Érdekesség, hogy a 17 éves, az említett találkozón gólt szerző Katona Bálint ezúttal is a kezdőcsapat tagja volt.

Az NK Drava Ptuj elleni ausztriai mérkőzésen már a 2. percben előnybe kerültek a zöld-fehérek, Heister beadását Blazic fejelte a kapuba (1-0). Gyorsan, a 11. percben jött azonban a szlovén válasz is, Kacinari talált be egy távoli lövéssel (1-1).

A 25. perc egy érdekes és vitás szituációt hozott: Heister lőtt már elsőre is jól, azt még blokkolták, az ismétlés azonban még annál is veszélyesebb volt, a labda a lécről a gólvonal mögé pattant, a játékvezető azonban nem adta meg, pedig a fradi.hu szerint úgy tűnt, hatalmas gólt szerzett a német-horvát szélső.

A kevésbé aktív Drava Ptuj ráadásul a 37. percben még vezetést is szerzett: egy beadást követően a kapu előtt pattogott a labda, ami Malik elé került, ő pedig a bal alsóba lőtt (1-2). Az első félidő utolsó komolyabb eseményét Varga kapufája jelentette.

Fradi: Válogatott játékos érkezett a védelembe - hivatalos
A honlapunkon is megjelent hírnek megfelelően szerződtette a Ferencváros az eddig a lengyel Korona Kielcében szereplő 26 éves bosnyák válogatott védőt, Adnan Kovacevicet.

A második félidőre egészen átalakított csapattal kifutó FTC komoly erőket mozgósított - legalább - az egyenlítésért, és a 67. percben meg is lett ennek az eredménye, Skvarka szöglete után Szignyevics bólintott a hálóba - a fehérorosz csatár a vasárnapi találkozó után tehát ismét eredményes volt.

A hajrában a szlovénoknak és a Fradinak is akadt nagy helyzete, de a végeredmény maradt a 2-2.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

Ferencváros - NK Drava Ptuj 2-2 (Blazic 2., Szignyevics 67., ill. Kacinari 11., Malik 37.)

FTC, I. félidő: Bogdán - Botka, Blazic, Dvali, Civic - Somália, Haratin - Varga R., Katona B., Heister - Boli

FTC, II. félidő: Gróf - Lovrencsics, Frimpong, Iyinbor, Csontos - Sigér, Skvarka - Isael, Katona, Ramadan - Sihnevich