"Vicc, komolytalan" - "Elszállt az agyuk": 9 embert vert meg nagyon a ZTE a rangadón

Feltöltve: 2016, február 28 - 17:34 Frissítve: 2016, február 28 - 19:00

0-1 után fordított és végül 5-1-re nyert a Zalaegerszeg a Budaörs ellen, a Merkantil Bank NB II vasárnapi rangadóján, idegenben. Az első félidőben előnybe kerülő hazaiak sorsát két, a szünet után kapott piros lap pecsételte meg, a zalaiak öt góllal használták ki kettős emberelőnyüket. A találkozót követően a két vezetőedző meglehetősen ellentétes módon látta a játékvezető tevékenységét.

TABELLA: Az NB II állása itt - kattints!

Egy félidőn át jobban futballozott és egy szöglet után vezetést is szerzett a Budaörs a ZTE ellen, a csapatkapitány, Csobánki góljával kerültek előnybe a hazaiak a 23. percben.

A második játékrész elején azonban jött az óriási fordulat: előbb, az 57. percben Csobánki állt ki második sárgával, majd a 60. percben egy másik hazai játékos, Tányéros tarolta le csúnyán Városit, itt egyből villant a piros, kilenc főre fogyatkozott a Budaörs.

A Zalaegerszeg pedig ki is használta kettős emberelőnyét, méghozzá Wiitrédi vezetésével. A középpályás egy szép szabadrúgásgóllal, majd egy pazar emeléssel járult hozzá csapata 5-1-s sikeréhez. Előtte Forgács (azonnal a második piros lapot követően), és a gólkirály-jelölt Daru is betalált. Szilasi játékvezető a hajrában a budaörsiek edzőjét, Miskei Attilát is kiállította. A végén Városi fejjel állította be a végeredményt.

Idegenbeli sikerével Csank János csapata közelebb férkőzött az éllovas Gyirmóthoz, a zalaiak jelenlegi lemaradása 4 pont az első helyhez képest. (Fotó: ztefc.hu)

Budaörs – ZTE 1-5 (Csobánki 23., ill. Forgács 60., Daru 72., Wittrédi 80., 85., Városi 92.)

Csank János (ZTE): - Itt úgy érzik, hogy játékvezetői melléfogások voltak, pedig meg lehet nézni a kiállításokat, jogosak voltak, sok szabálytalanság volt és sárga lapok, széttördelték a játékot. Gyengén játszottunk egyébként, főleg az első félidőben. Biztos az is benne volt abban, hogy nem tudtunk folyamatos játékot játszani, hogy mentek az apró tüskés. Szerencsére utána, amikor megfogyatkoztak, tudtuk, mit kell csinálni. Nem mi tehetünk róla, elég fegyelmezetlenül tették a dolgukat, tudtuk, hogy ilyen stílusuk van, elszállt az agyuk, amit ilyen szinten nem szabad megcsinálni.

Miskei Attila (Budaörs): - Engem úgy neveltek, hogy mindig tisztességesen és őszintén kell viselkedni, én erre nevelem a játékosaimat is. Ennek a győzelemnek szerintem semmilyen sportértéke nincsen. Vicc, komolytalan, nem szeretnék senkit sem megbántani. Minden egyes szituációban sárga lapokat, pirosat kaptunk. Ha azonos létszámban vagyunk, biztos, hogy nem ez a vége. Mi nem szeretnénk feljutni, de küzdeni fogunk a végsőkig. Büszke vagyok a játékosaimra. (M4 Sport)