NB I: Döntetlen az ezüstcsatán, a 95. percben dőlt el a Puskás-Vidi

Feltöltve: 2016, február 27 - 18:36 Frissítve: 2016, február 27 - 23:19

Az OTP Bank Liga 22. fordulójában az ezüstéremért folyó csatában nem bírt egymással az Újpest és a Debrecen. A Puskás Akadémia és a Videoton csatája a 95. percben dőlt el, a Haladás a hosszabbításban fordított a DVTK ellen, a Paks legyőzte a Vasast, míg az MTK döntetlent játszott a Békéscsabával.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Támadó szellemben kezdett mindkét csapat, de a félidő közepére leült a meccs, kiegyenlített játék folyt. A legnagyobb helyzet Bódi passza után Kulcsár előtt adódott. A 37. percben aztán büntetőhöz jutott a Loki, amit Szakály értékesített, ezzel vezetést szerzett a vendég csapat. A félidő folytatásában szinte csak az Újpest támadott.
A második játékrész egyértelmű újpesti fölénnyel indult, Balogh óriási helyzetben hibázott. Utána is a hazaiak birtokolták a labdát, de sok volt a pontatlanság a játékukban, így nem voltak igazán nagy helyzetek. A mezőnyfölény a hajrára kezdett beérni, és Lencse a 86. percben büntetőből egyenlített. Ekkor Bódit kiállította a játékvezető, az utolsó percekben hatalmas nyomás alá helyezte ellenfelét az Újpest, de nem volt már idejük újabb gólra, a végeredmény 1-1 lett.

Újpest – Debrecen 1-1 (Lencse 86. ill. Szakály 37., mindkettő büntetőből) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Videoton irányított a "testvércsapatok" első félidejében, de kimaradtak a fehérvári lehetőségek: Feczesin és Rudolf is pontatlan volt a kapu előtt jó beadásokat követően. A legnagyobb Vidi-helyzet után a kapufán kötött ki a labda: Fejes fejesét úszta meg a Puskás, amely Pekár révén volt elsősorban aktív, de egyik oldalon sem született gól.

Fordulás után is megvoltak a Videoton helyzetei a góllövésre, de Feczesinék mindent kihagytak. A támadó lövésénél egyszer Pogacsics mentett nagyot, majd mintegy egy méterről hibázott ziccert Feczesin. Az utolsó negyedórára megfogyatkozott a Puskás Pauljevics kiállítása után, de ez nem igazán érződött, lévén a hazaiaknak is voltak helyzeteik. A legnagyobbat talán Castillion hagyta ki a 94. percben, hogy aztán jöjjön a slusszpoén: az addig minden elhibázó Feczesin a 95. percben kihasználva a kimozduló kapus hibáját fejjel volt eredményes - így 1-0-ra nyert a fehérvári csapat.

Puskás Akadémia - Videoton 0-1 (Feczesin 95.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Az első félidőt sokáig kemény küzdelem, kevés helyzet és néhány távoli lövés jellemezte, a fordulópontot az utolsó perc jelentette, amikor is Lenzsér közelről volt eredményes egy kipattanót követően (1-0).

A második játékrész 13. percében aztán növelte előnyét a Paks, Bertus passza után Bartha volt eredményes (2-0). A Vasas cserékkel próbált váltani, de újabb gólt is a hazaiak szereztek: negyedórával a vége előtt Kulcsár értékesítette Szabó beadását, kialakítva ezzel a 3-0-s végeredményt.

Paks - Vasas 3-0 (Lenzsér 45., Bartha 58., Kulcsár 76.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A találkozó első fél órájában nem találtak fogást egymáson a csapatok, a 29. percben azonban kibillent az addigi egyensúlyából a mérkőzés, amikor is Király a tizenhatoson belül szabálytalankodott Bognárral szemben. A büntetőhöz Barczi állt oda, és a kapu jobb oldalába lőtte a labdát (0-1). Nem kellett azonban sokat várni az egyenlítésre: a 33. percben egy szöglet után először még sikerült felszabadítania a diósgyőri védelemnek, azonban röviden, S. Wils pedig így a hálóba lőtt (1-1).

A fordulást követően kevés lehetőség adódott az együttesek előtt, mindkét gárda elsősorban a stabil védekezésre koncentrált. A végét megnyomta a DVTK, de nem sikerült a kapuba találnia Egervári Sándor együttesének, a slusszpoén pedig a végére maradt: a 92. percben egy előrevágott labdát követően Ugrai 15 méterről betalált, így a Haladásé lett mind a három pont.

Haladás – DVTK 2-1 (S. Wils 33., Ugrai 92., ill. Barczi 29. - 11-esből) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Békéscsaba a találkozó elejétől kezdve a védekezésre koncentrált, ennek az ellenszerszerét nem találta az MTK az első félidőben. A fordulást követően sem változott jelentősen a helyzet, a kék-fehérek erejéből csak passzív mezőnyfölényre futotta. A legközelebb Torghelle Sándor állt a gólhoz, de Poleksic többször is a helyén volt, így végül gól nélküli döntetlen lett a találkozó vége.