NB I: Három csapat uralja a forduló válogatottját

Feltöltve: 2016, február 15 - 13:54 Frissítve: 2016, február 15 - 21:57

Az OTP Bank Liga első tavaszi játéknapja után mindössze öt együttesből tudtak bekerülni játékosok a forduló válogatottjába. Az Újpest, a Debrecen és a Haladás 3-3 fővel képviselteti magát a legjobbak között, míg a Videoton és a Ferencváros 1-1 játékost adott a csapatba.

A 20. forduló válogatottja

Király (Haladás) – Nego (Videoton), Pintér (Ferencváros), S. Wils (Haladás), Bosnjak (Haladás) – Bardhi (Újpest), Balogh (Újpest), Holman (DVSC), Bódi (DVSC) , Hazard (Újpest) - dr. Horváth (DVSC)

Király Gábor (Haladás)
Volt 4-5 egészen nagy bravúrja, a hosszabbításban két alkalommal is góltól mentette meg csapatát.

Loic Nego (Videoton)
A kapott gólnál ugyan hibázott, de ezzel együtt is a Videoton legjobbja volt. Rengeteget futott, sokat harcolt, rendre felment a támadásokkal, beadásai veszélyesek voltak, a legtöbb akció rajta keresztül futott át.

Pintér Ádám (Ferencváros)
Stabilitást adott a Fradi védelmének, gólja pedig három pontot ért.

Stef Wils (Haladás)
Szinte hiba nélkül játszott, a párharcok több mint 70 százalékát megnyerte. A első félidő végén ő szerezte csapata győztes gólját.

Predrag Bosnjak (Haladás)
Jól zárta le az ellenfél jobb oldalát, sokat dolgozott, futómennyisége is kimagasló volt.

Enis Bardhi (Újpest)
A lilák egyik legjobbja volt a Videoton elleni győztes mérkőzésen: 80 százalékos pontossággal passzolt és kapura is veszélyt jelentett.

Balogh Balázs (Újpest)
Stabilitást adott az Újpest középpályás sorának, ráadásul kapura is veszélyes volt, ötször próbálkozott, ebből négyszer kaput talált, a győztes gólt megelőző támadás is tőle indult.

Holman Dávid (DVSC)
Kiválóan sikerült a debreceni debütálása. A fiatal középpályás előbb kiosztott egy gólpasszt, majd ő maga is eredményes volt, de a negyedik hazai találatból is kivette a részét.

Bódi Ádám (DVSC)
Egy szép egyéni villanás után már a meccs elején betalált. A Loki motorja volt, cselei, indításai rendre ültek.

Kylian Hazard (Újpest)
Végig aktív volt, szinte mindig meg lehetett játszani, győztes gólja miatt mindenképp helye van a csapatban.

dr. Horváth Zsolt (Debrecen)
Nálunk ő volt a mezőny legjobbja a debreceniek mérkőzésén. Sokat volt nála a labda, már a meccs elején adott egy gólpasszt, nem sokkal később pedig lőtt egy szép gólt.

A hét edzője

Nebojsa Vignjevics (Újpest)

Úgy látszik, a téli szünet sem törte meg az újpestiek lendületét. Okos, lendületes játékkal legyőzték legnagyobb riválisukat az ezüstéremért vívott harcban.

A hét cseréje

Medgyes Zoltán (Haladás)

A 20 éves játékos a 86. percben állt be és a 92. percben a gólvonalról fejelt ki egy labdát, így nem kis érdemei voltak abban, hogy a szombathelyiek nyerni tudtak Kispesten.