Román csapatot győzött le a DVTK, vereséggel zárt a Paks

Feltöltve: 2016, február 6 - 17:24 Frissítve: 2016, február 6 - 21:09

A DVTK utolsó felkészülési mérkőzésén 2-1-re legyőzte a román Olimpia csapatát, míg a Paks 2-0-s vereséget szenvedett szlovák ellenfelétől.

A találkozó 16. percében egy szép támadás végén szerzett vezetést a DVTK. Lipták indítását Bognár szép mozdulattal vette le a 16-oson belül, azonban vissza kellett fordulnia, és egy nem kevésbé szép megoldással Okukát ugratta ki a jobb oldalon. A védő centerezését Koman lőtte kapura, azonban egy lábról kipattant. Elek a legjobbkor érkezett és a kapu bal oldalába lőtt (1-0).

Az első félidő 43. percében kétgólosra növelte előnyét a diósgyőri együttes: Bognár szépen játszotta meg a bal oldalt, középre löbbölte a labdát, a hosszúról Barczi tette be egyből, ahol Bacsa a hálóba terelte a labdát (2-0).

A román együttes a 62. percben szépíteni tudott: Markus jobboldali lövése talált utat a kapuba, ezzel pedig a DVTK 2-1-re győzött. (dvtk.eu)

Diósgyőri VTK - Olimpia Satu Mare 2-1

Gólszerzők: Elek (16.), Bacsa (43.), ill. Markus (62.)

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - James, Elek - Koman, Bognár I., Barczi - Bacsa. Vezetőedző: Egervári Sándor.

Az OSM kezdőcsapata: Băican - Takacs, Tătaru, Heil, Brata, Stef, Chivari, Ribarics, Nemes, Buhăescu, Faur. Vezetőedző: Tiberiu Csik.

A Paks utolsó törökországi mérkőzésén a 19. percben hátrányba került ellenfelével szemben: a szlovákok szélsője a bal oldalon lefordult Bagóról, majd beadott a hosszúra, ahol Vascak előre vetődve a hálóba fejelt (0-1).

A magyar csapat sorsa a 71. percben pecsételődött meg: bal oldalról végzett el szabadrúgást Kochan, amit laposan belőtt középre, a labda pedig a lábak között, érintés nélkül a hosszú oldalon a kapuban kötött ki (0-2). (paksifc.hu)

Paksi FC - FO ŽP Šport Podbrezová 0:2

Gólszerzők: Vascak (19.), Kochan (71.)

Paks: Molnár Péter - Bagó Patrik (Asztalos Dávid 70'), Lenzsér Bence, Gévay Zsolt (csk.), Szabó János (Báló Tamás 60') - Papp Kristóf - Koltai Tamás (Kővári Róbert 46'), Kecskés Tamás (Nagy Richárd 60'), Bertus Lajos, Balázs Zsolt (Kesztyűs Barna 70') - Hahn János

• Ma este kerül sor az NB II-es bajnokság utolsó előtti fordulójára. Az már korábban eldőlt, hogy a Gyirmót feljutott, a ZTE és a Mezőkövesd azonban nagy harcot vív az élvonalba kerülésért. Könnyen lehet azonban, hogy ma minden eldől: ha a kövesdiek nyernek Siófokon, a Zalaegerszeg pedig pontokat hullajt az utolsó kilenc meccsét megnyerő Soroksár ellen, Pintér Attila csapata egy fordulóval a szezon vége előtt feljut.

MA A TV-BEN: NB II, pályán a német és az olasz válogatott