Hatot rúgott a PAFC, a Paks egy öngóllal kapott ki

Feltöltve: 2016, február 3 - 19:55 Frissítve: 2016, február 3 - 19:56

A Puskás Akadémia együttes 6-3-ra győzte le az NB III-ban szereplő Diósd csapatát. A Paks 2-1-re kapott ki a grúz Dinamo Batumi együttesétől.

Szerda délután Felcsúton játszott felkészülési mérkőzést a Puskás Akadémia csapata, az ellenfél pedig az NB III-as Diósd együttese volt.

Robert Jarni csapata gyakorlatilag már az első félidőben lerendezte a találkozót, amelynek szünetére 5-0-val vonultak a felek. A fordulást követően felzárkózott a diósdi gárda, de a hátrány ledolgozásához ez kevés volt, így a felcsútiak végül 6-3-ra megnyerték a meccset. (Fotó: puskasakademia.hu)

Puskás Akadémia FC - Diósdi TC (NB III) 6-3 (5-0)

Gólszerzők: Kelic (13.), Castillion (18.), Bacelic-Grgic (33.), öngól (38.), Zsótér (41., büntetőből), Péter (87.) ill. Mojzer (51.) Mészáros L. (54.), Kornis A. (77.)

A Paks a beleki találkozó 10. percében vezetést szerzett: Báló fellőtte a labdát a bal oldalon Balázsnak, aki laposan belőtte a rövidhez, ahol Bajner úgy 5 méterről a hálóba passzolt (0-1).

A grúz együttes a 35. percben egyenlített: egy bal oldali szöglet érkezett a hosszúra, ahol Shonia visszafejelte magasan a labdát a rövid oldalra, és az Székely fölött átszállva a kapunkba kezdett behullani. Nagy Richárd ugyan még kivágta mezőnybe, mielőtt földet ért volna, de az asszisztens jelzésére a játékvezető megadta a találatot (1-1).

A találkozót egy öngól döntötte el a 75. percben: a grúzok egyik támadója beadni készült jobbról, Rodenbücher azonban belefejelt mentés céljából, a labda viszont szerencsétlen módon a hálóban kötött ki a kapunk bal oldalában (2-1). (paksifc.hu)

FC Dinamo Batumi (GE) - Paksi FC 2:1 (1:1)

Gólszerzők: Shonia (35.), Rodenbücher (75. - öngól), ill. Bajner (10.)