Visszavágott a Debrecen a Videotonnak

Feltöltve: 2016, január 30 - 17:04 Frissítve: 2016, január 30 - 18:25

A Videoton felkészülési mérkőzésen 3-1-re legyőzte a Debrecen csapatát. A fehérváriak Kovács és Lang révén már két góllal is vezettek, Tisza Tibor azonban ezt követően szépíteni tudott, a legvégén azonban Feczesin találata eldöntötte a találkozót. A második mérkőzést már Kondás Elemér csapata nyerte 2-1-re.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, azonban egyik csapat sem tudott betalálni. A fordulást követően viszont megszerezete a vezetést a Videoton: a 47. percben Haraszti adott be laposan jobbról, egy védő elvétette a labdát, az érkező Kovács pedig jobb külsővel a jobb alsóba lőtt 6 méterről (1-0).

Nem sokkal később növelte előnyét a fehérvári együttes: Haraszti szögletét Feczesin csúsztatta meg, a hosszún érkező Lang pedig közelről a hálóba lőtt (2-0).

A Loki azonban nem adta fel, és a 65. percben összejött a szépítés: Ferenczi beadásába Danilovics beleütött, Tisza pedig 7 méterről a hálóba lőtt (2-1).

A Vidi viszont a 89. percben pontot tett a találkozó végére: Kovács remek kiugratása után Feczesin lőtt Verpecz mellett a kapuba, ezzel pedig beállította a 3-1-es végeredményt.

Videoton - Debrecen 3-1 (Kovács 47., Lang 55., Feczesin 89., ill. Tisza 65.)

A két csapat 14 órától újra megmérkőzött egymással, amelyen a Vidi szerzett vezetést Paudits révén a 8. percben (1-0), de nem sokkal később Horváth Zsolt révén egyenlített a Loki (1-1). A 43. percben a Debrecen átvette a vezetést: Bódi Ádám 22 méterről végzett el szabadrúgást, a középpályás pedig a labdát a jobb felső sarokba tekerte (1-2), ez pedig a végeredményt is jelentette.

Videoton - Debrecen 1-2 (Paudits 8., ill. Horváth Zs. 11., Bódi 43.)

(Fotó: vidi.hu)