A Vasas kétszer is nyert, a DVTK legyőzte Pintér csapatát

Feltöltve: 2016, január 30 - 16:31 Frissítve: 2016, január 30 - 16:43

A DVTK 1-0-ra legyőzte a Pintér Attila által irányított Mezőkövesd csapatát. A Vasas előbb a Siófokot verte szintén 1-0-ra, majd az angyalföldiek négy góllal bizonyultak jobbnak a Balmazújváros együttesénél. A Honvéd két góllal múlta felül a Szigetszentmiklóst.

A Diósgyőr győzte találatát Kovács Gábor szerezte a 23. percben, Koman szöglete után. Az első félidő hozott több helyzetet, inkább a DVTK dominált. A meccs végére mindkét korábbi szövetségi kapitány kihasználta az összes cseréjét.

Diósgyőr - Mezőkövesd 1-0 (Kovács G. 23.)

Az első játékrészben főként a mezőnyben folyt a játék, az első 30 percben csak egy-egy kisebb lehetőséget jegyezhettünk fel. A 35. percben viszont megszerezte a Vasas a vezetést Könyves révén. Berecz adott be egy szögletet a baloldalról, a kipattanó Könyveshez került, aki 16 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot.(1-0) A Balmazújvárosnak egy nagyobb lehetősége volt, de Hermány nagy bravúrral védte Pintér lövését.

Az 52. percben a görög Ignatidisz góljával már kétgólosra növelte az előnyt a Vasas.(2-0) A 68. percben a csereként beállt Papp volt eredményes Könyves passzát követően (3-0), a 72. percben pedig az előbbi gólpasszos, Könyves Norbert lőtte meg a csapat negyedik, saját maga második gólját. (4-0) A mérkőzés hátralevő részében már gólt nem esett gól, így 4-0-ra győzött a Vasas.

Vasas - Balmazújváros 4-0 (Könyves 35., 72., Ignatidisz 52., Papp 68.)

Lendületesen kezdte a mérkőzést a Vasas, már az első percekben lövéssel veszélyeztetett Remili, de a Siófok kapusa Filipánics védte. A nyolcadik percben azonban már nem tudott hárítani, Remili a 11 méterről lőtt laposan a kapu jobb sarkába. (1-0) A mérkőzés egy ideig még lendületesen folyt tovább, a Vasas irányította a játékot, a vendégek csak egyszer-egyszer jutottak el az ellenfél kapujáig, de gólhelyzetet nem tudtak kialakítani.

A második félidő nem hozott olyan lendületes, támadó játékot mint az első játékrész. A mérkőzés kiegyenlítetté vált, főként Novák és Remili veszélyeztették a siófoki kaput. A félidő második felében kissé magára húzta a Vasas a vendégeket, de Póser és az előtte álló védelem precízen helyt állt. Végül 1-0-s győzelemmel zárult a Siófok elleni edzőmérkőzés. (vasasfc.hu)

Vasas - Siófok 1-0 (Remili 8.)

A mérkőzés első és legszebb gólját a 17. percben láthatta a közönség. Gazdag jobboldali beadását Vasziljevics átlépte, amivel tiszta helyzetbe hozta Youlát. A csatár egyből, belsővel 15 méterről a kiszolgáltatott Vajda mellett a bal sarokba gurított (1-0). A Honvéd nagy mezőnyfölényben játszott, így meglepetésként hatott, amikor a 34. percben Szepessy révén váratlanul egyenlítettek a vendégek (1-1).

A 36. percben újra a kispestieknél volt az előny: Youla beadását az egyik miklósi védő „lekezelte” a büntetőterületen belül, a 11-est Holender a bal alsó sarokba lőtte (2-1). A végeredmény a 76. percben alakult ki: Bobál Dávid száguldott el a bal oldalon, majd Jelenához passzolt, aki két lépés után, 14 méterről, nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt (3-1).

Budapest Honvéd - Szigetszentmiklós 3-1 (Youla 17., Holender 36. - 11-esből, Jelena 76., ill. Szepessy 34.)