Fordított, de nem tudott nyerni a Vidi a szlovén bajnok ellen

Feltöltve: 2016, január 27 - 17:54 Frissítve: 2016, január 27 - 20:24

A Videoton felkészülési mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszott a szlovén bajnoki címvédő Maribor együttesével. A fehérváriak az első félidőben hátrányba kerültek, de egy kiállításnak köszönhetően emberelőnyben játszhattak a második játékrészben. A szünet után Feczesin és Kovács találatával a fordítás is összejött, a szlovén együttes viszont egyenlíteni tudott, így döntetlen lett a találkozó vége.

Jól kezdte a Videoton a találkozót és Feczesin révén lehetősége is volt a gólszerzésre, a vezetést mégis a szlovén együttes szerezte meg: a 27. percben egy lövés a jobb szélen álló Maribor-játékos elé pattant Juhászról, aki középre gurított, az érkező Mendy pedig 5 méterről a hálóba passzolt (1-0).

A 42. percben emberelőnybe kerültek a fehérváriak: Feczesin startolt egy elérhetetlennek tűnő labdára, Sme ugyanis sokkal előnyösebb helyzetben volt, mindketten elestek, a szlovén védőt pedig kiállította a játékvezető, aki úgy ítélte meg, hogy egyértelmű gólhelyzetben szabálytalankodott támadóval.

A fordulást követően szinte rögtön kiegyenlített a Vidi: Heffler adott középre balról, Feczesin pedig 10 méterről a jobb alsóba fejelt (1-1). Nem sokkal később pedig már az előnyt is megszerezte Horváth Ferenc együttese: az 57. percben Harasztit vágták fel a tizenhatoson belül, Kovács pedig biztosan lőtt a léc alá (1-2).

A 65. percben viszont emberhátrányban is egyenlíteni tudott a Maribor: Tavares lőtt 15 méterről a bal alsóba (2-2). A folytatásban az eredmény már nem változott, így 2-2-vel zártak a felek. (Fotó: vidi.hu)

Maribor - Videoton 2-2 (Mendy 27., Tavares 65., ill. Feczesin 46., Kovács 53.)