Kőkemény meccsen kapott ki a Haladás

Feltöltve: 2016, január 24 - 19:45 Frissítve: 2016, január 24 - 19:47

Első törökországi felkészülési mérkőzésén a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-0-ra kikapott a lengyel élvonalbeli Zaglebie Lubintól. A vereség ellenére Mészöly Géza nem volt elégedetlen.

A lengyel első osztály hetedik helyén tanyázó Zaglebie Lubin volt a Haladás első törökországi ellenfele.

Lendületesen kezdtek a csapatok, közben keményen, gyakran a durvaság határát súrolva futballoztak a lengyelek, de a Haladás sem maradt adós a klubhonlap tudósítása szerint.

A 37. percben egy jobb oldali beadás után Papadopulos két méterről a hálóba sodorta a labdát, vezetést szerezve a lengyel csapatnak. A 45. percben egy jobb oldali beadás után a hosszún érkező< Wozniak egy pattanás után, 12 méterről és védhetetlenül bombázott a hosszú, jobb sarokba (2-0).

A szünet után egy ideig a mezőnyben folyt a játék, helyzet egyik oldalon sem adódott. A cseréknek köszönhetően aktívabbá vált a Haladás és átvette a meccs irányítását. Németh Márió és Jagodics helyzeténél a kapus védett nagyot, majd a fiatal középpályás 22 méteres, jobbról elvégzett szabadrúgása a bal kapufán csattant. A hajrában Jánvári fejesében és Popin lövésében is benne volt a gól, a végén pedig Stef Wils öt méterről, nagy helyzetből a kapusba lőtt. Maradt a 2-0.

- Nagyon jó és parázs meccset játszottunk, rengeteg kemény és agresszív párharccal – értékelt Mészöly Géza, a vasiak vezetőedzője a találkozót követően a haladas.hu-nak. - Mezőnyben abszolút partnerei voltunk a lengyeleknek, felvettük velük a versenyt, bosszantó, hogy az első félidő végén egy pici kihagyást rögtön megbüntettek. De nincs mese, nemzetközi szinten egy pillanatra sem lehet kihagyni. A második félidőben a cseréket követően még nagyobb sebességre kapcsoltunk, veszélyesek voltak a pontrúgásaink, kapufát is rúgtunk, helyzeteket dolgoztunk ki. Szeretem az ilyen nemzetközi meccseket, noha a durvaság határát súrolták olykor a lengyelek, nem félelemből, hanem keményen, szemtől szembe álltunk oda nekik, és tettük oda mi is a lábunkat. Nagyon jó pályán értékes meccset vívtunk. Ami David Williamset illeti, nagyon jó benyomást tett rám, mindkét lábát jól használta, remek megoldásai voltak, de miután az utóbbi napokat szinte átutazta, még fáradtan mozgott.

Zaglebie Lubin – Haladás 2-0 (Papadopulos 37., Wozniak 45.)

Haladás: Rózsa – Angyal, S. Wils, Jagodics, Bosnjak (Jánvári, 46.) – T. Wils (Iszlai, 60.), Savanovics, Nagy P. (Németh M., 46.) – Ugrai (Halmosi, 60.), Williams (Popin, 46.), Gaál