Négyet lőtt a Vasas és a Honvéd, győzött a Békéscsaba is

Feltöltve: 2016, január 23 - 18:05 Frissítve: 2016, január 23 - 18:37

A Vasas felkészülési mérkőzésen 4-0-ra győzte le az NB II-es Szolnok csapatát. A Honvéd 4-1-re verte a Siófok együttesét, míg a Békéscsaba 1-0-ra nyert a szerb Spartak Subotica ellen.

Simán nyerte első lipóti felkészülési találkozóját a Vasas, az ellenfél az NB II-es Szolnok csapata volt. Már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert az angyalföldi gárda, Remili és Czvitkovics korai találatai után.

A fordulást követően Novák, majd Ubiparip is eredményes volt, bő egyórányi játék után ki is alakult a végeredmény, így a Vasas 4-0-ra győzött. (vasasfc.hu)

Vasas - Szolnok 4-0

Gólszerzők: Remili 3., Czvitkovics 9., Novák 57., Ubiparip 63.

Vasas: Nagy G. - Preklet, Kocsis, Debreceni, Hangya - Vida, Czvitkovics (csk.), Nagy J. - Könyves, Pavlov, Remili.
Cserék: Grúz, Romics, Pajovic, Szivacski, Vukasovic, Adamovic, Lázok, Ubiparip, Novák, Póser, Hermány.

Az első találat Dusan Vasiljevic nevéhez fűződött. A 13. percben Baráth Botond végzett el egy jobb oldali szögletet, a laposan középre lőtt labdát pedig a szerb légiós 14 méterről, egyből bombázta a kapu jobb oldalába (1-0). Két perccel később kicsivel hátrébb, a tizenhatos vonalánál került Vasiljevic elé a labda, aki kapura fordult, majd a kissé kint álló Filipánics fölött a jobb felső sarokba varázsolt (2-0).

Az 51. percben Filip Holander 20 méterről, szabadrúgásból lőtt elegánsan a siófoki kapu jobb felső sarkába (3-0). A vendégek a második játékrészben már többször is felbukkantak a Honvéd kapujának az előterében, ez pedig a 77. percben eredményhez is vezetett. Ekkor egy figyelmetlenséget kihasználva Berki István elé került a labda, aki 8 méterről, Nagy Sándor mellett a sorompó felőli kapu jobb alsó sarkába passzolt (3-1).

A 90. perc végén Holander ismét 20 méterről végezhetett el szabadrúgást, ezúttal a bal oldalról, a jól eltalált labda pedig előbb a jobb oldali kapufán csattant, majd pedig Nagy Gergő elé került, akinek nem okozhatott problémát két lépésről az üres kapu közepébe lőni, így 4-1 lett a vége. (honvedfc.hu)

Budapest Honvéd - BFC Siófok 4-1 (2-0)

Gólszerzők: Vasiljevic 13., 15., Holander 51., Nagy G. 90., ill. Berki 77.

Honvéd: Kemenes Szabolcs (Nagy Sándor, 46’) – Baráth Botond (Ivan Lovric, 46’), Aleksandar Ignjatovic, Bobál Dávid (Fehér Imre, 60’), George Patrick Ikenne-King (Botka Endre, 46’) – Szilágyi Loránd (Kovács Dániel, 60’), Gazdag Dániel (Nagy Gergő, 46’), Hidi Patrik (Djordje Kamber, 46’), Dusan Vasiljevic (Souleymane Youla, 46’) – Filip Holender, Eppel Márton (Dan-Marius Constantinescu, 60’)

A Békéscsaba a találkozó 81. percében döntötte el a meccset: Vadász ívelt be egy szabadrúgást, a labdát pedig Punosevac higgadtan továbbította a hálóba, ezzel 1-0 lett a végeredmény.

Békéscsaba 1912 Előre – FK Spartak Subotica 1-0 (0-0)

Gólszerző: Punosevac 81.

Békéscsaba: Vukašin Poleksić, Bényei Balázs, Vaskó Tamás, Fabio Nascimento de Oliveira, Takács Péter, Nathan Eccleston, Birtalan Botond, Laczkó Zsolt, Thomas Piermayr, Ezequiel Calvente, Matus Paukner.
Cserék: Mursits Roland, Vadász Viktor, Fehér Zsolt, Damjanovic Slavko, Juhász György, Spitzmüller István, George Koroudjiev Assenov, Hudák Martin, Svedyuk Alex Pál, Bratislav Punosevac, Szalai Dániel. (Fotó: vasasfc.hu)