Edzőmeccsek: Boér győzelemmel debütált a ZTE kispadján, a Soroksár meglepte a Puskás Akadémiát - eredmények, videó

A ZTE kispadján győzelemmel mutatkozott be Boér Gábor, miután felkészülési mérkőzésen 3-1-re nyert csapatával az ETO FC Győr ellen. A Puskás Akadémia váratlan 1-0-s vereséget szenvedett hazai pályán az NB II-es Soroksár ellen.
Csakfoci Admin 2020. július 25., szombat 13:30
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 25., szombat 13:30

Szombaton 11 órai kezdettel az NB I legutóbbi idényében 7. helyén végző ZTE FC az ETO FC Győrhöz látogatott. A zalaiaknál Boér Gábor első meccsén ült a kispadon vezetőedzőként, aki nemrégiben a MOL Fehérvár FC-hez távozó Márton Gábort váltotta.

A ZTE a 37. percben szerezte meg a vezetést, miután egy eladott labdára csaptak le a vendégek. Előbb Babati lövését védte Gundel-Takács, majd a kipattanót már Könyves "varrta fel" a jobb felső sarokba . Hét perccel később megduplázták előnyüket az egerszegiek - a napokban a Viditől kölcsönvett kapus Sankovicsnak passzolta a labdát, aki élt a lehetőséggel és a léc alá bombázott.

Fordulás után az 51. percben Dragóner kapott egy kiváló indítást, egy az egyben vezette a labdát védőjére, majd a bal alsó sarokba gurított. A 67. percben szépített az ETO, Vashkeba lövése még a bal kapufát találta el, a kipattanót Priskin közelről a hálóba pofozta.

Felkészülési mérkőzés, ETO Stadion

ETO FC Győr-ZTE FC 1-3 (Priskin 66., ill. Könyves 36., Sankovic 44., Dragóner 52.)

ETO FC Győr: Gundel-Takács - Kovács, Vári, Fejes, Forró (Lipták) - Kiss, Vaskheba, Vitális (Szimcso) - Májer (Király), Szuhodovszky (Múcska), Priskin

ZTE FC: ZTE FC: Demjén (Gyurján) - Szépe (Kovács B.), Lesjak (Hegedüs), Bobál D. (Sebestyén), Bedi - Kun (Gergényi), Sankovic (Dragóner), Tajti (Bedő K.), Vass P. (Zimonyi) - Könyves (Takács K.), Babati (Szökrönyös D.).

A 6. percig kellett várni az első helyzetre, ekkor Nagy Zsolt kapott egy szép indítást, és a balösszekötő helyén előretörve centikkel laposan a bal kapufa mellé lőtt. Kisvártatva Kiss húzta meg a jobb szélt, centerezésére Favorov érkezett, de szögletre tudtak előle tisztázni a soroksáriak. Valamivel több mint fél óra elteltével Kiss szerezhetett volna gólt, de az ötös sarkáról Varga kapuja fölé emelt. A 41. percben ismét Nagy Zsolt volt a főszereplő, aki jó húsz méterről eresztett meg egy életerős balost, a léc alá tartó labdát látványos mozdulattal tornázta ki Varga - írja a pfla.hu.

Nagyjából hat perc telt el a második félidőből, amikor Kiss indult meg középen, balra passzolt Knezevic elé, aki futtából a kapu fölé emelt. A 68. percben a szünetben csereként beállt Urblík kínálta meg tizenkilenc méterről Vargát, a labda ismét a léc alá tartott, a sroksári kapus újfent szögletre tudta ütni. A 60. percben egy látványos Urblík-Knezevic kombináció után a belül érkező Kiss lőtt nagy helyzetben a kapu fölé, ám ha bemegy akkor sem lett volna gól, a az asszisztens ugyanis lest jelzett. Három minutummal később Knezevic passzából Urblík lőhetett balról, éles szögből, lökete egy védőről pattant az oldalhálóba.

Hét perccel később Hadzsiev tört előre középen és adott jó labdát Knezevicnek, aki 13 méterről, éles szögből, futtából a bal alsó sarok mellé lőtt. A 79. percben megszerezte a vezetést a Soroksár: Szerető cselezte magát lövőhelyzetbe balról, majd Kiss kapujának bal oldalába lőtt (0–1) - ezzel el is döntötte a mérkőzést.

Felkészülési mérkőzés, Panchó Aréna

Puskás Akadémia-Soroksár 0-1 (Szerető 79.)

PAFC: Tóth B. – Szolnoki, Joao Nunes, Meissner, Deutsch L. – Plsek, Van Nieff, Favorov – Kiss T., Vanecek, Nagy Zs.

Csereként pályára lépett: Kiss Á., Urblík, Spandler, Hadzsiev, Knezevic, Mim, Komáromi.

Soroksár: Varga Á. – Bene M., Gengeliczki, Valencsik, Pászka – Huszák, Gyömbér – Orosz M., Korozmán, Magyari – Erdélyi L.

Csereként pályára lépett: Szerető, Lovrencsis B., Derekas, Csernik, Gárdos, Kópis.

Felkészülés: Böde és Bognár duplázott, a Paks ötöt rámolt be a Budaörsnek
A Paksi FC felkészülési mérkőzésen 5-0-ra legyőzte az NB II-es Budaörst. A találkozón Böde és Bognár duplázni tudott.
Soroksár
Kékesi Alexander meghosszabbítja nyáron lejáró szerződését, így újabb 2 évre kötelezte el magát Soroksárra.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)