Vignjevic: "Úgy érkeztünk ide, mintha nyaralni jöttünk volna" - Doll szerint kiérdemlik a bajnoki címet

Feltöltve: 2016, március 19 - 22:30 Frissítve: 2016, március 20 - 10:49

Thomas Doll szerint a Ferencváros teljesen megérdemelten végez majd az élen az NB I-ben, de nem türelmetlen a bajnoki címet illetően. Nebojsa Vignjevic úgy érezte, hogy az Újpest nyaralni érkezett Békéscsabára, Horváth Ferencnek kezd egy kicsit unalmassá válni, hogy mindig igaza lesz a Vidit illetően, míg Csertői Aurél úgy véli, a Paks ilyen rosszul még nem futballozott a szezonban. Edzői értékelések.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Budapest Honvéd - Paks 2-0 (Eppel 7., 62.)

Marco Rossi (Honvéd): - Az összképet nézve megérdemelt a győzelmünk. Akár további gólokat is lőhettünk volna, de a Paks ellen mindig, még kétgólos előnyben is nehéz játszani. A Diósgyőr és az MTK elleni meccsünket megérdemelten nyerte meg ellenfelünk. A többi találkozón azonban jól játszottunk. A Haladás és a Vasas mérkőzéseken más körülmények is közrejátszottak abban, hogy nem nyertünk. A Fradi, a Loki és a Paks ellen viszont a helyzeteinket is belőttük.

Csertői Aurél (Paks): - Ebben a szezonban ilyen rosszul még nem futballoztunk. Nem csak egy két játékos, hanem az egész csapat. A Honvéd könnyedén nyert, még ennél is több gólt szerezhetett volna. Mi nem voltunk veszélyesek ellenfelünk kapujára. Mélyen tudása alatt teljesített mindenki, mind egyénileg, mind csapatszinten. Nem tudok mit mondani, szomorú vagyok és szégyellem magam, remélem ezt teszik a játékosok is. Keressük az okokat, és bízom benne, hogy a következő mérkőzésen kijavítjuk ezt a hibát. (paksifc.hu)

Puskás Akadémia - Videoton 0-0

Robert Jarni (Puskás Akadémia): - Nagyon fontos mérkőzés volt ez számunkra. Az talán mindkét csapat részéről látható volt, hogy mindenáron gólt akart szerezni minden játékos. Nekünk egy-két nagyobb lehetőségünk volt, a Vidinél pedig Feczesin fejesénél Pajovics védett remekül. Összességében reális eredmény született, de számunkra minden nagy csapat ellen sokat ér az egy pont, szóval elégedett vagyok. Sokszor előfordult már, hogy az utolsó pillanatban gólt kaptunk és elúszott a meccs, most viszont sikerült megőriznünk a kapunkat, ebben tehát sikerült fejlődnünk. (puskasakademia.hu)

Horváth Ferenc (Videoton): - Kezd már egy kicsit unalmas lenni, amit mondok, hiszen minden meccsen ugyanaz történik. Többet birtokoljuk a labdát, megyünk előre, de nincs meg az átütő erő a játékunkban. Nagyon jó első félidőt játszottunk, arra kértem a fiúkat, hogy ugyanúgy menjenek előre a folytatásban is, de utána kicsit szétestünk. Görcsös akarásba ment át a meccs, mindenki szerette volna minél előbb eldönteni a három pont sorsát, de végül senkinek nem sikerült. A múlt hetihez képest jobban forgattuk a labdát és gyorsabban is játszottunk, főleg az első félidőben, de ami a góllövést illeti, ma sem szakadt át a gát. Szegény Verebes Józsi bácsi mondta ilyen helyzetekben, hogy egyszer majd valaki nagyon beleszalad a késbe – én már nagyon várom ezt. (vidi.hu)

Békéscsaba - Újpest 1-0 (Paukner 89.)

Zoran Szpisljak (Békéscsaba): - A csapat végig nagy akarással játszott. Már az első félidőben is voltak helyzeteink, de azok kimaradtak, vagy több alkalommal is Balajcza kapus védett bravúrral. Fordulás után fokoztuk a nyomást a fővárosiakra, ezt igazolja hogy sorra rúgtuk a szögleteket, és végül egy sarokrúgás után Paukner megszerezte a három pontot érő találatot. Végig hittünk a győzelemben, a fiúk ma is bizonyították, hogy képesek jó teljesítményt nyújtani, és hogy helyük van az NB I-ben. (beol.hu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Úgy érkeztünk Békéscsabára, mintha nyaralni jöttünk volna és ennek meg is lett a következménye. Nem voltunk ott fejben, az első 15-20 percben ugyan kialakítottunk pár helyzetet, de utána semmit sem tudtunk felmutatni. Úgy gondolom, hogy egy mérkőzést el lehet veszíteni, de csak emelt fővel, úgy, hogy mindent megtettünk a sikerért. Sajnos ma nem ezt a hozzáállást láttam a csapatnál, rendkívül csalódott vagyok a játékosaim alulmotiváltsága miatt. A következő bajnoki összecsapásig még van szűk két hetünk, hogy rendezzük a sorainkat. (ujpestfc.hu)

DVTK - Haladás 3-0 (Elek 12., 72., Novothny 52.)

Egervári Sándor (DVTK): - Jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, viszonylag korán föl is tudtuk törni az ellenfél védelmét. Megnyugtató volt az első félidőbeli teljesítményünk. A második játékrészben többet kockáztatott a Haladás, azonban sikerült két újabb gólt elérnünk, amivel itthon tartottuk a három pontot. Jobb mérkőzés is kikerekedhetett volna, mindkét csapat labdabiztosabb lett volna, ha nincsenek a talajhibák. De így sem lehetünk elégedetlenek a mai napon. (dvtk.eu)

Mészöly Géza (Haladás): - Az első és a második félidőt is jól kezdtük, különösen a másodikat, amikor rendeztük a sorokat. Sajnos mindkét félidő elején gólt kaptunk, ez felhozta a DVTK-t, minket pedig megfogott. Egy-nullnál és kettő-nullnál próbáltunk újítani, volt is lehetőségünk – Ugrai Roland vagy Medgyes Zoltán előtt – de ezeket nem tudtuk kihasználni. Ma egy Elek Ákossal jobb volt a DVTK, megérdemelten nyert, gratulálok neki. (haladas.hu)

Vasas - Ferencváros 1-4 (Pavlov 22. ill. Sesták 11., 19., Böde 65., 76. – a másodikat büntetőből)

Michael Oenning (Vasas): - Az volt a célunk, hogy minél tovább nyílt legyen a mérkőzés. Ez sajnos nem sikerült a gyorsan bekapott gólok miatt. Pavlov találata után felcsillant a remény, a második félidő elején ráadásul mi irányítottunk, de sajnos nem sikerült újabb gólt szereznünk. A Ferencváros harmadik találata után eldőlt, hogy nem szerzünk pontot. Ezt követően kiderült, hogy kik azok a játékosok, akik küzdenek a bennmaradásért és kik azok, akik nem. Még hét forduló van hátra, jönnek majd a ki-ki meccsek, azokon kell annyi pontot szereznünk, hogy kiharcoljuk a bennmaradást. (vasasfc.hu)

Thomas Doll (Ferencváros): - Mindkét fél számára intenzív meccs volt. Két ékkel játszottunk, így az ellenfélnek eggyel több embere volt a középpályán, ennek ellenére jó játékot mutattunk a játéktér minőségét is figyelembe véve. A bekapott gólnál hibáztunk, ilyen sztenderd szituációt nem szabadna elhibázni. A második félidő elején jól játszott a Vasas, mi nem találtuk a ritmusunkat. Ezt kibekkeltük, majd felébredtünk. Természetesen boldogok vagyunk, és sok sikert kívánunk a hátralévőkben a jubiláló Vasasnak. Nagyon támadóan álltunk fel, Radó rengeteget dolgozott, de Nagy Dominik beállásával stabilizáltuk a középpályát, és remekül is játszott. Nem rajtunk múlik, hogy mikor leszünk bajnokok, nekünk az a fontos, hogy mi jól teljesítsük. A klub, a csapat kiérdemelte ezt a címet, most már ki tudjuk várni, hogy végleg a miénk legyen. (ulloi129.hu) (Fotó: ujpestfc.hu)

• Szombat este a milánói San Siro-stadionban rendezik a Bajnokok Ligája 2015/2016-os szezonjának a fináléját, amely során a Zinedine Zidane vezette Real Madrid és a Diego Simeone által irányított Atlético Madrid csap össze egymással. Ne marad le semmiről, kövesd élőben a két madridi gárda összecsapásának az alakulását a csakfoci.hu-val!

MA A TV-BEN: BL-döntő Kassaival