Kondás kritikája: "Lefutballoztak minket"; Doll szerint lekerült a teher a Fradiról

Feltöltve: 2016, március 12 - 22:52 Frissítve: 2016, március 12 - 22:52

Thomas Doll szerint lekerült a teher a Fradi válláról a Puskás Akadémia elleni négygólos sikerrel, Robert Jarni úgy véli, egy óráig partiban voltak a zöld-fehérekkel, Horváth Ferenc a vadászösztönt hiányolta a Vidiből, Kondás Elemér arról beszélt, hogy lefutballozták a csapatát, míg Nebojsa Vignjevic elégedetlen az Újpest helyzetkihasználásával. Edzői értékelések.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Újpest - DVTK 1-0 (Andric 93.)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - A koncentrációja mindkettő csapatnak alacsony volt ma, nehéz mérkőzésre számítottam. A tabella ellenére a Diósgyőr nagyon jó csapat. 90 percig nyomtunk, az utolsó percben szerzett góllal nyertünk, megérdemelten. Nem vagyok elégedett a helyzetkihasználással, sok jó helyzetet dolgozunk ki, de gyakran túljátsszuk, ezen változtatni kell. Gratulálok a kollégámnak, ők is jó meccset játszottak ma.

Egervári Sándor (DVTK): - Küzdelmes mérkőzés volt, kioltotta egymást a két csapat, inkább a védekezésben jeleskedtünk ma, nem volt elég dinamika a csapat játékában. Az utolsó pillanatban hibáztunk, ma nem érdemeltünk győzelmet, de vereséget sem, de ilyen a futball. Gratulálok az Újpestnek!

Videoton - Békéscsaba 1-1 (Stopira 57., ill. Laczkó 9.)

Horváth Ferenc (Videoton): - Joggal mondhatom, hogy a Békéscsaba a Vidi mumusa ebben a bajnokságban, persze ettől a megállapítástól nem vagyunk beljebb. Borzasztó kellemetlen ellenfélről van szó, általában a védekezéssel foglalkoznak, ezt jól is csinálják, de a kilencven percből húszat megöltek az időhúzásokkal. Szerettünk volna vezetni, fontos lett volna, ha mi szerezzük az első gólt, emiatt kicsit más felállással is próbálkoztunk, és ennek érdekében váltottunk a mérkőzés közben is. Mentünk előre, csinálták a játékosok a dolgukat, de valahogy a vadászösztön hiányzott ma a játékból, pedig ez elengedhetetlen, hogy meglegyen a támadóknál – az utolsó két gólunkat is két szélső védő szerezte. Annyi pozitívum van az elmúlt napokban, hogy mindenki láthatta, hogy Kovácsik Ádám személyében van egy remek kapusunk, de ez a hét nem úgy sikerült, ahogyan terveztük. Természetesen vállalom a részem a góltalanságban, valamit másképp kellene csinálnom edzéseken azokkal a játékosokkal, akiknek oda kell érni a kapu elé, mert az, hogy öt meccsen három gólt szerzünk, az nagyon kevés, így nem tudunk előrébb lépni. (vidi.hu)

Zoran Szpisljak (Békéscsaba): - Úgy láttam, hogy a két csapat harmadik bajnokiján is mi álltunk közelebb a győzelemhez. Az első és a második félidőben is több olyan szituáció volt, amelyből el kellett volna döntenünk a meccset, de ettől függetlenül is gratulálnom kell a saját csapatomnak, mert bizonyították, hogy idegenben is lehet jó futballt játszani. Megmutattuk, hogy a Békéscsaba nem egy marék kukorica, amelyből a nagy madarak csipegetnek, hanem végig harcolunk a bennmaradásért! Olyan csapatunk van, amelyiknek van tartása, van stílusa – ezekből pedig nem engedünk a jövőben sem. (vidi.hu)

Paks - Vasas 2-0 (Bertus 35., Hahn 81.)

Csertői Aurél (Paks): - Nehezen alakult ki a játékunk, egy kicsit rossz felfogásban is játszottunk a mérkőzés elején. A Vasas elég agresszív volt, de még így sem tudták ők se azt játszani, amit szerettek volna. El kell ismerni, hogy a gólig nem történt igazából semmi komolyabb említésre méltó. Viszont ahogy megszereztük a vezetést megnyugodtunk, és már jobban ment a foci. Ellenfelünk a második félidőben felívelgette a labdát, ami elég lutri játék, mind az ő, mind a mi számunkra. Szerencsére ezeket a szituációkat kivédekeztük, és akadt egy két ígéretes támadásunk is. A második gólunk is egy ilyen végén született. Szerintem megérdemelten nyertük meg azt a mérkőzést. (paksifc.hu)

Michael Oenning (Vasas): - Meg akartuk nyerni ezt a meccset. Nem volt látványos mérkőzés, ez volt a harmadik meccsünk egy hét alatt. Sajnos egy szerencsétlen gólt kaptunk az első félidő derekán. Később hektikus volt a játék, amit a sok sárga lap is jelzett, majd belefutottunk egy kontratámadás utáni gólba. Mindkét csapat számára nagyon fontos párharc volt ez, a Paks így győzelmével megszökött a kieső zónától, míg számunkra élet-halál kérdés volt, hogy pontokat szerezzünk. Sajnos nem sikerült. Passzjátékunk sem működött úgy, ahogy kellett volna, de az is gond, hogy nem tudjuk a gólhelyzeteinket értékesíteni. Természetesen nem vagyok elégedett az eredménnyel, így nagyon nehéz lesz bennmaradni, hogy 6 meccsen 1 gólt szereztünk. Így nem panaszkodhatunk, hogy ott állunk ahol, vagyis a kieső helyen. De még van 8 forduló hátra és hiszem, hogy még bennmaradhatunk, mert olyan ellenfelek következnek, amelyek játsszák a focit, akik ellen talán könnyebb lesz focizni. Minden hátralévő meccs fontos a számunkra, mert még az utolsó fordulóban is eldőlhet, hogy melyik lesz az a két csapat, amelyik kiesik. (vasasfc.hu)

Debrecen - Budapest Honvéd 0-3 (Eppel 4., 26., Hidi 38.)

Kondás Elemér (Debrecen): - Nehéz egy ilyen mérkőzés után mit mondani. Nagyon csalódott vagyok, mert rendkívül gyengén teljesítettünk. Ellenfelünk a mai napon lefutballozott minket. Lassan és tompán játszottunk, rengeteg rossz magoldást választottunk, kevés lehetőségünk adódott a gólszerzésre. Figyelmetlenek voltunk, a Honvéd pedig minden hibánkat könyörtelenül kihasznált. Szervezetten védekezett ellenfelünk, elöl a két gyors csatáruk megkeserítette a védőink dolgát. Rengeteg hiba jellemezte a játékunkat. (dvsc.hu)

Marco Rossi (Budapest Honvéd): - Volt egy hétközi forduló, mi szerdán léptünk pályára, így erre a mérkőzésre csak csütörtökön és pénteken tudtunk készülni. A mai találkozón 3-5-2-es hadrendben álltunk fel, mert tudtuk, ez lehet eredményes a Debrecen ellen, és bejött. A Loki ellen még nem sikerült nyernem edzőként, örülök, hogy végre összejött. (dvsc.hu)

MTK - Haladás 3-1 (Thiam 16., Strestík 58., 78. - a másodikat 11-esből, ill. Ugrai 12.)

Teodoru Vaszilisz (MTK): - Kanta és Torghelle nélkül, csapatként készültünk, mert Sanyi szereplését nem akartunk kockáztatni, hosszú még a bajnokság. Az első félidőben a középpályás védekezésünk nem volt megfelelő, ezt a második játékrészre korrigáltuk, és bátrabb, lendületesebb játékra váltottunk. Csak a végén cseréltem, mivel rendben volt a társaság. Bíztam a csapatban, és még nem foglalkozom a helyezéssel, mindig csak a következő találkozó lebeg a szemem előtt. Gratulálok a srácoknak! (mtkbudapest.hu)

Mészöly Géza (Haladás): - Nagy dolog az MTK Budapest ellen megszerezni a vezetést, mert kinyílnak, és nem tudják a saját játékukat játszani. Sajnos gyorsan egyenlítettek, így előnyünk nem érvényesült. Sok múlt a mentalitáson, ami ellenfelünknél jobban érvényesült. Nálunk is, náluk is két-két meghatározó játékos hiányzott. A kék-fehérek sokat tettek a győzelemért, és megérdemelték azt. (mtkbudapest.hu)

Ferencváros - Puskás Akadémia 4-0 (Lamah 68., 11-esből, Böde 70., 85. - a másodikat 11-esből, Radó 90.)

Thomas Doll (Ferencváros): - Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, az első félidőben voltak nehézségeink. Minden hiányzott, a bátorság, a magabiztosság. Nem is volt más választás, mint a cserék, ezek után jobban teljesítettünk, gyorsabbak voltunk. Domináltunk, nyugodtak voltunk, sokat futottunk, ez a jellemző ránk idehaza. Nagy Dominik, Sesták és Dani nagyon jól játszottak a második félidőben. Zolit azért kíméltük, mert szükség lesz rá később. Jó volt látni, hogy többször is betaláltunk, lekerült a talán a teher a csapatról. Amíg én a Fradi edzője vagyok, azok játszanak, akik a legjobbak, nem a kor, nem a tesztelés számít, hanem hogy a bajnokságot, a Magyar Kupát megnyerjük. A tisztelet az idősebb játékosok iránt nagy kell legyen, a remekelő Csukity megérdemel minden dicséretet, az utolsó fillérét is odaadná a Fradinak. Zoliról tudjuk, hogy remek formában van, stabilitást ad a csapatnak. Ha Nagy Ádám, Hajnal és Gera teljesen egészséges, akkor alapemberek a középpályán. Tamásnál kiújult a sérülés, de Dominik remek játéka örömmel tölt el. (ulloi129.hu)

Robert Jarni (Puskás Akadémia): - Hatvan percig teljesen pariban voltunk a listavezetővel. Úgy gondolom, az első félidőben veszélyes helyzeteket dolgoztunk ki akcióból és pontrúgásokat egyaránt. A 60. perctől a Fradi uralta a mérkőzést, így megérdemelten győzött. Sajnos hullámozó teljesítményt nyújt a csapatunk. A miérteket minden esetben megvizsgáljuk, és házon belül rendezzük a sorokat. (puskasakademia.hu)

• Az MLSZ tájékoztatása szerint Gera Zoltán belázasodott, így néhány napig nem állhat majd a szakmai stáb rendelkezésére. A keddi esőzéseket követően szerdán a csapat már jó időjárási körülmények között dolgozhatott az ausztriai edzőtáborban, továbbá kiderült az is, hogy Bernd Storck május 31-én hirdeti majd ki az Európa-bajnokságra utazó játékosok névsorát.

MA A TV-BEN: EL-meccsek újratöltve