Horváth: "Öt támadót tettem a csapatba, de hiába" - Doll a góléhséget hiányolja

Feltöltve: 2016, március 9 - 22:51 Frissítve: 2016, március 10 - 09:45

Az OTP Bank Liga 24. fordulójában a Ferencváros 1-0-ra legyőzte a Békéscsabát, Thomas Doll azonban továbbra is hiányolja a góléhséget a csapatából. Egervári Sándor elégedetten értékelte a Videoton legyőzését, Horváth Ferenc ezzel szemben a felelősséget hiányolja a fehérvári játékosok részéről. Csertői Aurél szerint rossz passzban van a Paks, Nebojsa Vignjevic pedig amondó, az Újpest nem lehet elégedett a Haladás ellen szerzett egy ponttal.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Puskás Akadémia - Paks 2-1 (Csurko 54., Mészáros K. 65., ill. Hahn 84.)

Robert Jarni (Puskás Akadémia): - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, az is volt. Az első félidő elég rossz játékot hozott a részünkről, nem volt meg bennünk az a passzgyorsaság, amivel a mélységet ki tudtuk volna alakítani, vagy a széleket meg tudtuk volna játszani, ezért volt lassú a játékunk. A második félidőben pont ezekben tudtunk javítani, gyorsabb volt a labdajáratás, a mélységi felpasszok, így helyzeteket tudtunk kialakítani, amelyekből sikerült szerencsére gólokat rúgni. A Paks minden egy lapra tett fel, megszerezte a szépítő gólját, így meleg lett a vége. Összességében veszélyesebbek voltunk a Paksnál, így megérdemelt a győzelmünk. (puskasakademia.hu)

Csertői Aurél (Paks): - Sajnos nem volt átütőerő bennünk. Nevetséges gólokat kaptunk, ami meg is törte a csapatot. Nem tudtuk odaszögezni az ellenfelünket a kapuhoz. Rúgtunk három gólt, amiből kettő véleményes volt. A hétvégén a Vasassal ki-ki meccset fogunk játszani. Nehéz lesz, nem vagyunk jó passzban. (paksifc.hu)

MTK - Budapest Honvéd 1-0 (Hrepka 29.)

Teodoru Vaszilisz (MTK): - Tudtuk ellenfelünk játékrendszerét, készültünk belőle, elemeztük őket. Letámadtak minket, ezért kontrákra apelláltunk, a gólunkat is ebből szereztük. Ezután nagyon ránk jöttek, de higgadtak maradtunk. Ha a második félidőben berúgjuk a helyzeteinket, nem kellett volna izgulnunk a végén. Kanta belázasodott mára, ezért maradt otthon, de hiányát a csapat oldotta meg. Torghellének pedig érzékeny volt a combja, nem kockáztattuk, hogy rásérül. Megérdemelt győzelmet arattunk. (mtkbudapest.hu)

Marco Rossi (Budapest Honvéd): - Kiegyenlített meccs volt, lehetett volna 1-1 vagy akár 2-0 is. Sok párharcot elvesztettünk, és a védelemben több súlyos egyéni hibát is vétettünk, így többször átjöttek rajtunk. Nekünk is több lehetőségünk volt, de elől is sokszor hibáztunk, így kimaradtak azok. Hiányzott a minőség a csapatomból, nem volt átütőerő a játékunkban. Sok területet hagyott nekünk az MTK Budapest, kontrákra építettek. A következő találkozókra fel kell frissülnünk, hogy sikeresek lehessünk. (mtkbudapest.hu)

Békéscsaba - Ferencváros 0-1 (Radó 44.)

Purguly Árpád (A Békéscsaba másodedzője): - Mentünk előre becsülettel, mindent megtettünk, hogy itthon tartsuk az egyik pontot, de sajnos nem jött össze. Dibusz Dénes kifogott rajtunk, pedig nagyon közel álltunk a gólszerzéshez és ahhoz, hogy újabb értékes pontot szerezzünk. Sorra rugdostuk a szögleteket, a végén még Vukasin Poleksicet is előre küldtük, de sajnos nem sikerült a kapuba találni. (1912elore.hu)

Thomas Doll (Ferencváros): - Az első és a második félidőben is rendben volt a labdatartásunk, a mérkőzés közben játékrendszert is váltottunk, a gyémánt alakzatról két csatáros játékra. Összességében elégedett vagyok. Ami még továbbra is probléma, hogy nem tudjuk véglegesen eldönteni a meccseket, megszerezni a következő gólt, ami az ilyen meccseken kifejezetten fontos lenne, az életükért küzdöttek, sok magas emberrel támadnak. Ezt hiányolom, a góléhséget. A tizenhatosig jó a játék, utána viszont gondunk van, vagy technikai probléma, vagy nem koncentrálunk eléggé. (ulloi129.hu)

DVTK - Videoton 2-1 (Barczi 32. – 11-esből, Novothny 91., ill. Nego 42.)

Egervári Sándor (DVTK): - Mindenekelőtt gratulálok a fiúknak, mert meglehetősen fáradt állapotban is tudtak győzelemre játszani, és ez meghozta számunkra a három pontot. Ezen a tavaszon nem most hoztuk a legjobb formánkat, amiben közre játszott az ellenfél is, egy rendkívül erős játékosállománnyal rendelkező, jó csapatot sikerült két vállra fektetnünk. Az a töretlen győzni akarás, ami ma jellemzi a Diósgyőrt eredményezte azt, hogy nem csak a Ferencvárossal, hanem a Videotonnal szemben képesek voltunk győzelemre játszani a hajrában, ami komoly előrelépés az életünkben. (dvtk.eu)

Horváth Ferenc (Videoton): - Először is, szeretnék gratulálni a Diósgyőrnek. Az első félórát sikerült végigaludnunk, utána a büntető után már értékelhetően játszottunk. A második félidőnek a nagyobbik része a miénk volt, de sajnos hetek óta már csak szinte pontrúgásból tudunk betalálni. Ma öt támadót tettem a csapatba, remélve, hogy akcióból is eredményesek leszünk, de hiába. Hiányolom a felelősségvállalást a játékosokból, azoktól is, akik kihagyják elől a helyzeteket és azoktól is, akik hátul hibáznak. Felelősség, tisztelet, alázat – amíg ebben a három dologban nem áll be változás, nem tudunk majd komoly eredményeket elérni. Gyakoroljuk a helyzetkihasználást, most is ordító lehetőségeink voltak, a hatvanadik percben a kapussal álltunk szemben, de nem találtunk be, ilyen helyzeteket kihagyva pedig nem lehet nyerni. (vidi.hu)

Haladás - Újpest 1-1 (Williams 14., ill. Lencse 31.)

Mészöly Géza (Haladás): - Klassz, nyílt mérkőzés volt, sok helyzettel. Főleg az első félidőben voltak lehetőségeink. Meg kell becsülnünk minden pontot. Bár 1-0-nál volt Medgyesnek egy nagy lehetősége, kár, hogy ezt követően hamar egyenlített az Újpest. Jó csapat ellen értünk el döntetlent. Megzavart minket az is, hogy Bosnjakot sérülés miatt le kellett cserélnem. Gaál Bálint jolly jokerré vált, már tud védőfejjel is gondolkodni, hiszen most is jól szállt be, ezúttal bal oldali védőként. (haladasfc.nyugat.hu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - A Haladás erős ellenfélnek számít hazai környezetben, mindig nehéz ellenük pályára lépni. A mérkőzés során erős volt az iram, mindkét együttesnek megvoltak a maga helyzetei és gólszerzési lehetőségei. Sajnos az első félidőben adtunk egy ajándék találatot az ellenfélnek, ugyanakkor a pályán látott teljesítmény alapján egyik fél sem érdemelte volna meg a 3 pontot. Az 1 ponttal nem vagyok elégedett, a bajnokság szoros állása miatt minden egyes pontra szüksége van a csapatnak. Szombaton újabb fontos mérkőzés vár ránk, a bajnokságban a Diósgyőr együttesét fogadjuk. A DVTK mindig nehéz ellenfélnek számít, nagyon fegyelmezett, erős csapat, de a szurkolóink támogatásával és a ma látott hibák kijavításával mindenképpen a győzelem megszerzése lesz a célunk. (ujpestfc.hu) (Fotó: vidi.hu)

• Egyre több átigazolási hír jelenik meg az NB I-es klubok kapcsán, bár az átigazolási időszak hivatalosan még nem is kezdődött el. A csakfoci.hu a könnyebb átláthatóság kedvéért ismét jelentkezik megszokott rovatával, amely azt veszi számba, hogyan állnak az élvonal klubjai az érkezők, a távozók és a jelöltek terén. Összeállításunkban a két idei kieső (Puskás Akadémia, Békéscsaba) és a már biztosan feljutó Gyirmót is szerepel.

MA A TV-BEN: Pályán az Eb-házigazda, BL-döntő újra