NB I: Egy gól döntött a Fradi meccsén, a hosszabbításban dőlt el a DVTK-Vidi

Feltöltve: 2016, március 9 - 21:00 Frissítve: 2016, március 9 - 22:53

Az OTP Bank Liga 24. fordulójában a listavezető Ferencváros 1-0-ra győzött a Békéscsaba otthonában. A DVTK egy hosszabbításban szerzett találattal nyert a Videoton ellen, az Újpest nem bírt a Haladással, míg az MTK egy góllal bizonyult jobbnak a Honvédnál.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Az első percektől kezdve a Ferencváros irányított, de csak kisebb lehetőségekig jutott a listavezető, Polekszics pedig rendre a helyén volt. Aztán idővel feljött a Békéscsaba, amely helyzetekig is eljutott, sőt, kihagyta a meccs addigi legnagyobb ziccerét: Fabio beadása után Eccleston 4 méterről nem tudott a kapuba bólintani. A túloldalon viszont Radó büntetett, a lefújás előtt 17 méterről vágott a jobb sarokba egy lepattanót, így a vendégek előnnyel mehettek pihenni.

Fordulás után a Ferencváros már kevésbé volt aktív támadásban, míg a hazaiak egyre veszélyesebbé váltak. Damjanovic fejesénél nem sok hiányzott, de Punosevac is elrontott egy lehetőséget. Nem sokkal a vége előtt Varga biztosíthatta volna be a győzelmet, de nem sikerült a kapuba találnia. Nem ment ez a túloldalon Calventének és Vaskónak sem, mindkettejük ígéretes próbálkozását a léc alól ütötte ki Dibusz, így a zöld-fehérek ismét 1-0-ra győztek az újonc otthonában.

Békéscsaba - FTC 0-1 (Radó 44.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Diósgyőr kezdett aktívabban a Videoton ellen, de az első nagy helyzet a vendégek előtt adódott. A 28. percben Stopira közeli lövését védte bravúrral Rados. Nem sokkal később Vinícius földre vitte Bacsát, amiért a DVTK 11-est kapott. A büntetőt Barczi magabiztosan értékesítette. Még a szünet előtt egyenlített a Vidi: Nego 11 méterről kilőtte a jobb sarkot.

A második félidőben Suljic előtt adódott óriási lehetőség, de Rados megint nagyot védett. A 70. percben Bacsa is gólt szerezhetett volna, Kovácsik azonban szépen védett. A hajrában ugyancsak a kapus mentette a meg a góltól a fehérváriakat Nikházi közeli próbálkozása után.

A 91. percben aztán eldőlt a meccs: Novothny kihasznált egy védelmi hibát és a kapuba továbbított, ezzel a Diósgyőr begyűjtötte a három pontot.

Diósgyőr – Videoton 2-1 (Barczi 32. – 11-esből, Novothny 91., ill. Nego 42.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Jól kezdte a mérkőzést a Haladás, és a 14. percben a vezetést is megszerezte Mészöly Géza együttese: Williams a félpályától egyedül vezethette a labdát Balajczára, és nem is hibázta el a lehetőséget (1-0). A szombathelyiek ezt követően is aktívabbak voltak, ennek ellenére az Újpest kiegyenlített a 31. percben: Lencse egy indítást követően kicselezte Királyt, majd a kapuba lőtt (1-1).

A fordulást követően kevés lehetőséget tudtak kialakítani a csapatok, leginkább a mezőnyben zajlott a játék. Újabb gól már nem is született, így egy-egy ponttal gazdagodtak a felek.

Haladás – Újpest 1-1 (Williams 14., ill. Lencse 31.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Rögtön egy kapufával kezdte a meccset az MTK, az első gólig azonban a 29. percig várni kellett: ekkor Thiam remekül tálalt a jobb oldalon meginduló Hrepka elé, aki átemelte a labdát a Honvéd kapusa felett (1-0).

A második félidő elején a Honvéd beszorította a kék-fehéreket, de Marco Rossi csapata nem tudott betalálni. A folytatásban az MTK előtt is adódtak lehetőségek, de vagy a kapufa, vagy pedig Horváth megmentette a kispestieket. A lefújásig gól már nem született, így az MTK gyűjtötte be mind a három pontot.

MTK – Budapest Honvéd 1-0 (Hrepka 29.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

• Furcsa listára bukkantunk, amely azt összesítette, hogy Európában mely játékosok léptek a legtöbbször a pályára klubjukban ebben a szezonban. Nemanja Nikolics például 55-ször: ennél több alkalommal a kontinensen összesen négy labdarúgó játszott tétmérkőzést. A magyar válogatott támadó olyan világsztárokat utasított maga mögé a listán, mint Luis Suárez, Sergio Busquets, Juan Mata, Olivier Giroud vagy éppen a BL-döntőre készülő Antoine Griezmann.

MA A TV-BEN: EL-meccsek újratöltve