NB I: A Fradi nem bírt a DVTK-val, gólzáport hozott a Loki meccse

Feltöltve: 2016, március 5 - 21:00 Frissítve: 2016, március 5 - 22:47

Az OTP Bank Liga 23. fordulójában a Ferencváros izgalmas meccsen 2-2-es döntetlent játszott a DVTK-val. A Videoton 2-1-re győzte le a Haladást, a Debrecen hatgólos meccsen nyert a Puskás Akadémia ellen, a Békéscsaba nagy bravúrt hajtott végre a Paks otthonában, a Vasas pedig pontot csent a Honvédtól.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

A Ferencváros kezdett jobban, hiszen Gera már a 6. percben majdnem eredményes volt, de a lécről kifelé pattant a labda. Négy perccel később viszont már betalált a rutinos játékos, miután a Böde buktatásáért megítélt 11-est értékesítette (1-0). Nem esett viszont össze a DVTK, amely nem sokkal később egyenlített is: Bognár tökéletesen lőtte ki Dibusz kapujának jobb alsó sarkát 20 méterről. Felbátorodtak a vendégek, gyakran próbálkoztak távolról, de a folytatásban végig partnerei voltak a listavezetőnek, így a félidő 1-1-el zárult.

Fordulás után is lüktető volt a mérkőzés, de picit esett a színvonal az első félidőhöz képest. Ennek ellenére élvezetes volt a találkozó, sőt, a hajrához közeledve egyre jobban felpörögtek az események. Nyomott a Fradi, de Rados többször is nagyot mentett, ám Pintér közeli góljánál már ő sem menthetett a 85. percben. Nem adta fel azonban a Diósgyőr, amely nem sokkal később Novothny első labdaérintésével kiegyenlített (2-2). A vendégek lőttek még egy gólt, de les miatt nem adták meg a találatot, így döntetlennel zárult a meccs hatalmas izgalmak után.

Ferencváros - DVTK 2-2 (Gera 10., 11-esből, Pintér 85., ill. Bognár 17., Novothny 89.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Nem kellett sokat várni a hazaiak vezető góljára, már a 10. percben előnybe került Horváth Ferenc együttese: Oliveira üresen fordulhatott kapura a büntetőterületen belül, majd 8 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0).

Ezt követően nehezen kerültek helyzetbe a csapatok, a mérkőzés képe pedig a fordulást követően sem változott meg jelentősen. Ennek ellenére a 65. percben kiegyenlített a Haladás: egy gyors kontra végén Popin lőtt közelről a kapuba (1-1).

Nem sokkal később Stopira beadásába az egyik Haladás-védő kézzel ért bele, emiatt pedig büntetőhöz jutott a Videoton. A tizenegyest a nem sokkal korábban beálló Feczesin értékesítette (2-1), ezzel pedig a végeredményt is kialakította.

Videoton – Haladás 2-1 (Oliveira 10., Feczesin 71. - 11-esből, ill. Popin 65.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A találkozó 8. percében a Puskás Akadémia szerzett vezetést: Csurko hosszúba tartó lövése Mészáros lábáról pattant a kapuba (0-1). Nem kellett azonban sokat várni a Loki egyenlítésére: egy szép akció végén Szakály készített le egy labdát Takácsnak, akinek már csak az üres kapuba kellett gurítania (1-1).

Nem sokkal később kisebb gólzápor alakult ki a meccsen: a DVSC két perc alatt kettőt lőtt - előbb Szakály (2-1), majd Horváth Zsolt talált be (3-1) -, ezt követően viszont Karol Mészáros révén szépített a felcsúti együttes, így a 24. percben már 3-2 volt az állás.

Az első félidő hátralévő része óriási iramot hozott, újabb gól viszont már nem született. A második játékrész 54. percében aztán újra kettővel vezetett a Loki: Ferenczi készített elő a középen érkező Horváthnak, aki második gólját megszerezve a hálóba lőtt (4-2).

A Puskás Akadémiában ezt követően már nem volt erő a felzárkózáshoz, így Kondás Elemér együttese gólzáporos meccsen szerezte meg a három pontot.

Debrecen – Puskás Akadémia 4-2 (Takács T. 12., Szakály 19., Horváth Zs. 20., 54., ill. Mészáros 8. - öngól, Mészáros K. 24.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Az első félidő kevés helyzetet hozott, a mezőnyben a Honvéd némi fölényben volt, de a Vasas veszélyesebben játszott. Két gólhelyzetük volt, Ristevski és Remili lövését is védte Horváth, míg a Honvéd igazán csak a félidő legvégén, Gazdag révén veszélyeztetett.

A második félidőt a Honvéd kezdte jobban, egyre nagyobb nyomás alá helyezték a Vasast, azonban az 59. percben egy kakaskodás után Eppelt kiállította Karakó játékvezető, majd 10 perccel később kiállt Gazdag is egy csúnya szabálytalanság után. A folytatásban ugyan dominált a Vasas 9 ember ellen, de nagy helyzeteket nem tudtak kialakítani, Remili lövése volt a legnagyobb lehetőség, de Novák is kihagyott egy helyzetet. Sajnos nem a szép játékról szólt a második félidő, mely szintén nem hozott gólt, 0-0 lett tehát a vége.

Kevés helyzetet hozott a Paks-Békéscsaba találkozó első félideje, amelyen inkább a hazaiak domináltak, de jól zárt a csabai védelem. A legveszélyesebb paksi lehetőség egy átlövés volt, Bartha próbálkozása a 20. percben alig kerülte el a kaput. A kontrákra berendezkedő sereghajtó aztán vezetést szerzett, a 39. percben Eccleston kapott egy labdát, majd Molnár kapujába helyezett.

A szünetben reklamálás után az edzőjét vesztette a Békéscsaba, ám ez nem zavarta meg a csapatot. A Paks ment előre az egyenlítésért, a legveszélyesebb próbálkozás Balázs nevéhez fűződik, azt azonban Polekszics védte. A meccs második találatát is a vendégek szerezték meg: a 62. percben Punosevac fordulásból lőtt szépségdíjas gólt. Csertői Aurél a 67. percbe hármascserét hajtott végre, de a Paks a folytatásban sem találta a csabai játék ellenszerét: bár a hajrában kapufákat is lőttek a hazaiak, értékes három pontot szerzett az újonc.

Paks - Békéscsaba 0-2 (Eccleston 39., Punosevac 62.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

• Legfontosabb céljának a bajnoki cím megszerzését, a Magyar Kupa elhódítását, valamint a sikeres nemzetközi szereplést nevezte meg Henning Berg, a Videoton FC nemrégiben kinevezett norvég vezetőedzője. A szakember Norvégia kiejtéséhez is gratulált a magyar válogatottnak, elmondta, hogy a "jó dolog" az lesz a következő szezonban, hogy ők is 0 pontról kezdenek, mint a címvédő FTC, és szeretnének ezúttal versenyben lenni a zöldekkel. Az átigazolási tervek kapcsán annyit mondott Berg, hogy megvannak a kiszemeltjeik, tárgyalnak is velük, de megegyezés még nem történt egyikük ügyében sem.

MA A TV-BEN: Pályán Anglia és Argentína is