Vignjevic: "Lencse sokkal jobban bevált, mint Diagne" - Egervári egy elmaradt büntetőről beszélt

Feltöltve: 2016, február 13 - 22:36 Frissítve: 2016, február 14 - 10:39

Az Újpest Videoton elleni sikerét követően Nebojsa Vignjevic komolyan megdicsérte csapatát, és úgy véli, Lencse László hasznosabb lesz az együttes számára, mint korábban Mbaye Diagne volt. Horváth Ferenc szerint a Jóisten se akarta, hogy megnyerjék a meccset, Thomas Doll csak a három pontot tartja fontosnak, míg Egervári Sándor egy elmaradt büntető miatt sajnálkozott. Edzői értékelések.

TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Puskás Akadémia - DVTK 1-0 (Pekár 3. - 11-esből)

Robert Jarni (Puskás Akadémia): - Számunkra ez nagyon nehéz mérkőzés volt, az első mérkőzést mindig nagy várakozás előzi meg, különösen amilyen helyzetben vagyunk. A középpályán jól szűrtük az ellenfél támadásait, igazi veszélyt a DVTK szögletei, pontrúgásai, és hosszú beadásai jelentettek. A csapat valódi csapatként működött, segítették egymást a játékosok, biztosak vagyunk benne, ahogy telnek a mérkőzések, csak jobban fogunk játszani. mert több van bennünk. Megérdemelten nyertünk, és bízunk a sikeres folytatásban. (dvtk.eu)

Egervári Sándor (DVTK): - Az első félidőben bátortalanabbul játszottunk, talán a gyorsan bekapott gól - ami egy kézre pattant labda miatt megítélt büntető után esett - jobban megfogta a csapatot, mint ahogy arra számítottam. A második félidőben több erőt mozgósítottunk, rá tudtuk erőltetni az akaratunkat az ellenfélre. A másik oldalon is pattant kézre labda, azonban sajnos mi ebből nem kaptunk 11-est. De nem ezen múlt a mérkőzés, hanem azon, hogy döntő pillanatba nem találtuk meg passzokkal az ékjeinket. Ezen kívül volt kapufánk, adódott lehetőség Barczi előtt, megvoltak a helyzetek, többet ki kellett volna hozni magunkból a második félidőben. Nem az akarattal volt ma baj, sokkal inkább higgadtabban kellett volna a végjátékot felépíteni, ahogy azt a korábbi mérkőzéseken meg tudták tenni a srácok. (dvtk.eu)

Budapest Honvéd - Haladás 0-1 (S. Wils 44.)

Marco Rossi (Budapest Honvéd): - Volt egy rossz 15 percünk a mérkőzésen, a maradék idő a miénk volt, mi irányítottuk a mérkőzést. Meg kell, hogy dicsérjem a csapatunkat, a Haladás is megdolgozott a sikerért, de ha nem a Király védett volna, valószínűleg nem ez lett volna az eredmény. Az első félidő kiegyenlítettebb volt, a második félidőben dominálni tudtunk. A Haladás ellen az előző meccsünk döntetlen volt, most nyertek, a 4 pontot Király neve mellé kéne felírni.

Mészöly Géza (Haladás): - Nagyon értékes három pontot szereztünk, a szünet utáni első mérkőzés mindig nagyon fontos. Az első félidőt jobban kezdtük, nagyon vártuk már Stef Wils gólját. Aztán a Honvéd mindent egy lapra feltéve támadott, nagyon sok helyzetet dolgoztak ki. Király Gabi nagyon jó napot fogott ki, önbizalmat adott a többieknek is. Óriási gratuláció neki és az egész csapatnak. Meg kell dicsérni a Honvédot is, nagy elánnal játszottak. Egy ilyen mérkőzésen még több gólt kell szerezni, a helyzetkihasználásban javulnunk kell. Arra készültünk, hogy Botka és Baráth is támadó szellemben fog játszani, nagyon jó, izgalmas mérkőzést láthattak a nézők.

Debrecen - Vasas 4-0 (Bódi 4., Horváth 27., Holman 35., Sidibe 49.)

Kondás Elemér (Debrecen): - Remekül kezdtük a találkozót, ez is volt a célunk, hogy az elejétől domináljunk és nyomást gyakoroljunk az ellenfelünkre. Nagyon szép találattal szereztünk vezetést, majd a szünetre már háromgólos előnnyel mehettünk. Jól kezdtük a második félidőt is, de van hiányérzetem, mert szerettem volna, ha ismét megzörgetjük a Vasas hálóját. Új igazolásunk, Holman Dávid jó teljesítményének örülünk, azért került ide, mert jó játékosnak tartjuk, ezt várjuk tőle, de tud még ennél is jobban futballozni. Örömteli volt, hogy a szurkolók a nyíregyházi mérkőzés után ezúttal is végig buzdítottak minket, sokat segítettek a csapatnak. (dvsc.hu)

Michael Oenning (Vasas): - Hamar kaptuk a gólt, utána sem javultunk az első félidőben. Nem ezt vártam. A 2. félidőben valamit javult a játékunk, ha értékesítjük a ziccert, akkor más lett volna, a kontrából viszont lőttek egyet. Utána próbáltunk támadni, valamennyire összeszedtük magunkat. A felkészülés végén nagy volt a bizonyítási vágy bennünk, az idegesség, az izgalom miatt kezdhettünk rosszul. A Debrecen kiválóan játszott az első félidőben, ekkor nagyon nehéz dolgunk volt. Nem szeretnék most kiemelni senkit sem negatív, sem pozitív irányba. Nem változott a tervünk, továbbra is bennmaradás a célunk, ezt bunkerfocival nem lehet elérni, támadnunk kell.

Békéscsaba - Ferencváros 0-1 (Pintér 9.)

Zoran Szpisljak (Békéscsaba): - A csapatom az elmúlt tizennyolc órában történtek ellenére megállta a helyét. Az első félidőben nehezen találtuk a ritmust, de a második játékrészben megbízható volt a játékunk, többet is kihozhattunk volna belőle. Nincs miért szégyenkeznünk, a Fradi ellen ez jó eredmény. Erre kell építenünk, és a következő fordulókban is meg kell találnunk a lehetőségeket. Eddig is kemény mérkőzéseink voltak, ez a jövőben sem fog változni. Rutinosabbak és tapasztaltabbak vagyunk, sok mindent tanultunk. A mai meccsen is látható volt, hogy a csapat sokkal érettebb játékot játszik. (M4 Sport)

Thomas Doll (Ferencváros): - Amikor megláttam az összeállítást, tudtam, hogy a Békéscsaba a védekezésre fog összpontosítani. Nagyon nehéz kilencven percünk volt szerdán a Videoton ellen, de jól kezdtük a Békéscsaba elleni mérkőzést, voltak akcióink, lehetőségeink. Az első játékrész, úgy érzem, jól sikerült, nem hagytuk az ellenfelünket kibontakozni. Nehézkesen mozogtunk, szükségünk van még egy kis időre, hogy megtaláljuk a ritmusunkat. A második félidő sajnos nem volt az igazi, a támadásainkat nem tudtuk befejezni, míg az ellenfél kontráiban ilyen időjárási körülmények között benne volt a veszély. Az a legfontosabb, hogy elhoztuk a három pontot és győzelemmel kezdtük a tavaszi idényt. (fradi.hu)

Videó: Bombagóllal győzte le a Fradi a Békéscsabát

Újpest - Videoton 1-0 (Hazard 68.)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - Először is gratulálok minden játékosomnak, kiváló teljesítményt nyújtott ma kivétel nélkül mindenki. Nagy győzelmet arattunk, és ez a győzelem nem csak azért fontos, mert megszereztük a három pontot, hanem azért is, mert egy nagyon erős ellenfél ellen sikerült megszerezni. A vége 1-0 lett, de lehetett volna ez az ellenkezője is. Rendkívül sok helyzet volt mindkét kapu előtt, mindkét hálóőrnek sok dolga volt. Nagyon jó mérkőzést láthattak azok, akik figyelemmel kísérték a találkozót, bátran mondhatom, hogy európai szintű mérkőzést játszott a két csapat. Lencse úgy vélem, hogy aktív tagja lesz a csapatnak, sokkal jobban bevált, mint Diagne, bár ma nem ő szerezte a gólt, de szinte minden helyzethez hozzá tudott járulni. Gratulálok minden játékosnak, az ellenfélnek, hiszen a mai nap e két remek csapat nélkül más nap lett volna. Köszönöm a felejthetetlen hangulatot a szurkolóknak, és Horváth Ferenc csapatának pedig sok sikert kívánok a bajnokság további mérkőzéseihez. (M4 Sport / ujpestfc.hu)

Horváth Ferenc (Videoton): - Nem érzem úgy, hogy vereséget érdemeltünk, de győzelmet sem, mert amelyik csapat ennyi helyzetet kihagy, az nem érdemli meg, hogy nyerjen. Rengeteg helyzetünk volt, de a Jóisten ma nem akarta, hogy mi itt pontot, pontokat szerezzünk. Minden próbálkozásunk elakadt, a kapus remekül védett, viszont borzasztó, hogy legalább a helyzeteink megvoltak. Fegyelmezetlenebbül játszottunk, mint a Fradi ellen a Magyar Kupában, és ezt egy kontrával az Újpest kihasználta. (M4 Sport) (Fotó: ujpestfc.hu)

• Szombat este a milánói San Siro-stadionban rendezik a Bajnokok Ligája 2015/2016-os szezonjának a fináléját, amely során a Zinedine Zidane vezette Real Madrid és a Diego Simeone által irányított Atlético Madrid csap össze egymással. Ne marad le semmiről, kövesd élőben a két madridi gárda összecsapásának az alakulását a csakfoci.hu-val!

MA A TV-BEN: BL-döntő Kassaival