MK: Doll csalódott és Fradi-mentalitást akar - edzői értékelések

Feltöltve: 2016, február 10 - 22:57 Frissítve: 2016, február 10 - 23:50

A Ferencváros kupavereségét követően Thomas Doll elmondta, nem mérges, sokkal inkább csalódott, amiért csapata elkerülhető szituációból kapott gólt a Vidi ellen. A zöld-fehérek trénere hangsúlyozta, Fradi-mentalitásra van szükség annak érdekében, hogy a visszavágón sikerüljön kiharcolniuk a továbbjutást. Horváth Ferenc úgy véli, hogy kontrollálni tudták a meccset és a Videoton megérdemelte a győzelmet, míg Nebojsa Vignjevic fél szemmel már az Újpest hétvégi ellenfelét figyelte. Edzői értékelések.

Ferencváros – Videoton 0-1 (Feczesin 42.)

Thomas Doll (Ferencváros): - Nem az a jó szó, hogy mérges vagyok, sokkal inkább csalódott. Főként azért, mert olyan szituációból kaptunk gólt, amit könnyen kivédekezhettünk volna. Most bajnoki mérkőzések következnek, ahol megszereztetjük azt a lendületet, amit követően a visszavágón a megfelelő eredményt érhetjük el. Egyértelmű, hogy a védekezésünknek és a támadásvezetésünknek is jobbnak kell lennie. De a Fradi-mentalitás éppen arról szól, hogy ha megbotlasz, ha nem állsz nyerésre, akkor azonnal fel kell, hogy állj. Mi is erre törekszünk, mi is azért dolgozunk, hogy ezt megtegyük. fradi.hu)

Horváth Ferenc (Videoton): - Stabilan és szervezetten játszottunk, ahogyan az edzőmérkőzéseken is. Az első félidő közepén a Ferencváros nagy fölényben volt, de azt gondolom, hogy azért nagyjából kontrollálni tudtuk a meccset. A futballban a győzelem nüanszukon múlik, de azt nem lehet elvenni a srácoktól, hogy maximális odaadással küzdöttek, csúsztak-másztak a pályán, ez ma elég volt a sikerhez. Köszönjük szurkolóinknak a biztatást, bízom benne, hogy szombaton Újpestre is sokan elkísérnek majd minket. (vidi.hu)

Újpest – Tiszaújváros 8-1 (Andric 42., 48., Balogh 44., 58., Katona 59. – öngól, Bardhi 61., Hazard 64., Mohl 73., ill. Katona 11.)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): - A mai mérkőzésen az eredmény volt az egyetlen és legfontosabb szempont, nem akartunk sem találgatni, sem teret hagyni az ellenfélnek a második fordulóra. Az első félidő mégis lassabb tempóban kezdődött és egy jó kiugratással a Tiszaújváros megszerezte a vezetést. Ezután megérezte a csapat a helyes ritmust, és jöttek a helyzetek egymás után. Nem kellett sokat várni az első gólunkra, utána már csak idő kérdése volt a győzelem bebiztosítása. Nagyon fontos mérkőzés volt abból a szempontból is, hogy teszteljük saját erőnket és azt, hogy a felkészülés után hol tart a csapat, tekintettel a szombati Videoton elleni bajnoki mérkőzésre. Ezért nem csak a mi mérkőzésünket, hanem a Videoton Ferencváros elleni kupamérkőzését is figyelemmel kísértük. Örülök a győzelemnek és annak, hogy a csapat ilyen remek teljesítményt nyújtott. (ujpestfc.hu)

Bocsi Zoltán: - Az első félidei teljesítménnyel meg voltam elégedve, a második félidőben azonban elfáradtunk, fejben már nem volt olyan a koncentráció, mint előtte. A nyolc kapott gólt soknak tartom. (fctiszaujvaros.hu)

Békéscsaba – Kozármisleny 2-1 (Birtalan 27., 33., ill. Beke 16.)

Zoran Spisljak (Békéscsaba): - Gondoltuk, hogy nem lesz sétagalopp a mérkőzés, hiszen ellenfelünk már három NB I-es csapatot kivert. A mostani eredménnyel mi vagyunk előnyben, de a visszavágón ennél többre lesz szükség az üdvösséghez. (1912elore.hu)

Németh Zsolt (Kozármisleny): - Németh Zsolt: Azért jöttünk, hogy szoros eredményt érjünk el a visszavágóra és ezt mindenképpen teljesítettük is. Az esélyünk megvan a továbbjutásra, él a remény a visszavágón. Azt kell mondjam az első pár percet leszámítva rendben voltunk. A rúgott gólunk előtt is helyzeteink voltak. Semmi előzménye nem volt, a kapott góljainknak sem. Az első bekapott gól sokkolta a csapatot, majd a második hazai találatot szabálytalanság előzte meg, Lantost eltüntették a támadók. Az ellenfél kidolgozott helyzet nélkül lőtt 2 gólt és ez bosszantó. A másodikban félidőben mi domináltunk, voltak lehetőségeink az egyenlítésre, de sajnos kimaradtak. Mi játszottuk a futballt a Békéscsaba a 2. félidőben kontrára játszott, de nem jutottak el a kapunkig. A 2. félidő alapján semmiképp nem érdemeltünk vereséget. A visszavágóra mindent megteszünk a továbbjutásért, elérhető közelségbe került az elődöntő, amivel egy nagy álmunk válhatna valóra! (kozarmislenyfc.hu) (Fotó: vidi.hu)