MK: Nyolcat vágott az Újpest, a Vidi idegenben verte a Fradit

Feltöltve: 2016, február 10 - 20:57 Frissítve: 2016, február 10 - 23:01

A Magyar Kupa negyeddöntőjének odavágóján a Videoton Feczesin Róbert első félidőben szerzett találatával idegenben 1-0-ra legyőzte a Ferencvárost. Az Újpest korán hátrányba került a Tiszaújváros ellen, végül azonban kiütéses, 8-1-es sikert arattak a lilák, a Békéscsaba pedig 2-1-re verte a Kozármislenyt.

A meccs egy Varga-lövéssel indult, ezt követően azonban a felek leginkább a szabálytalanságokkal hívták fel magukra a figyelmet. A félidő túlnyomó részében a mezőnyben zajlott a játék, a hajrában azonban Feczesin előbb még elpuskázott egy lehetőséget, a 42. percben viszont már nem hibázott: Pátkai előreívelt hosszú labdáját elnézte a Fradi védelme, Feczesin lecsapott a lehetőségre, és a kimozduló Dibusz felett 14 méterről átfejelte a labdát (0-1). A Fradi még a szünet előtt egyenlíthetett volna, de Radó centerezését követően Lamah csúnyán mellélőtt.

A fordulást követően a Ferencváros többet birtokolta a labdát és megpróbált fogást találni a Vidin, de Thomas Doll csapatának nem sikerült komolyabb lehetőséget kialakítana. Horváth Ferenc együttese így 1-0-ra győzött a Groupama Arénában, és komoly előnnyel várhatja a visszavágót.

Ferencváros – Videoton 0-1 (Feczesin 42.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Ahogyan az várható volt, az Újpest dominált az első percektől kezdve. Igazán komoly veszélyt viszont nem tudtak kialakítani. A Tiszaújváros kontrákkal próbálkozott, sikeresen, Katona a 11. percben jól lépett ki, és megszerezte a vezetést a vendégeknek. Ezután is szinte csak az Újpestnél volt a labda, a 29. percben Hazard a kapufát találta el, a számos helyzet közül ez volt a legveszélyesebb egészen a félidő hajrájáig, amikor előbb Andric, majd Balogh volt eredményes, így a félidőre már hazai előnnyel vonulhattak a csapatok.

A második félidő elején Andric újra betalált, Hazard második gólpassza után. A Tiszaújváros ugyan nem adta fel, de erejüket szinte teljesen lekötötte a védekezés, az Újpest sorra vezetett veszélyes támadásokat. Balogh az 58. percben ismét betalált, majd ezután néhány perc alatt valósággal kivégezte ellenfelét az Újpest, egy öngól, majd Bardhi és Hazard szerezték a gólokat, ezzel már 7-1 volt az állás a 64. percben. Szűk 10 perccel később Mohl is eredményes volt egy szöglet után. Ezután az Újpest visszavett, szép csendben zajlott le a hajrá, bár a végén még Windecker lőtt egy kapufát, gól már nem született.

Újpest – Tiszaújváros 8-1 (Andric 42., 48., Balogh 44., 58., Katona 59. – öngól, Bardhi 61., Hazard 64., Mohl 73., ill. Katona 11.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

A Békéscsaba hazai pályán fogadta az eddig bravúrosan menetelő NB III-as Kozármisleny együttesét, a találkozó 16. percében pedig kisebb meglepetésre a vendégek vezetést is szereztek Beke révén.

A csabaiak ezt követően még az első félidőben fordítottak, Birtalan kétszer is eredményes volt. A fordulást követően már nem változott a helyzet, így előnnyel várhatja a visszavágót Zoran Szpisljak együttese. (Fotó: vidi.hu)

Békéscsaba – Kozármisleny 2-1 (Birtalan 27., 33., ill. Beke 16.)