Fordított, de nem nyert a Fradi Guzmicsék ellen

Feltöltve: 2016, január 26 - 16:49 Frissítve: 2016, január 26 - 17:34

2-2-s döntetlent játszott a Ferencváros második törökországi edzőmeccsén, a lengyel élvonalbeli Wisla Krakkó ellen kedden. A zöld-fehérek ugyan 0-1 után, Varga Roland és Nagy Dominik góljával fordítani tudtak a Guzmics Richárdot is bevető krakkói gárda ellen, de a lengyelek végül a döntetlent megcsípték.

A Wisla Krakkó kezdett jobban, az első 15 percben veszélyesebben játszott, Jovának bravúrt is be kellett mutatnia a meccs elején.

Aztán szép lassan átvette a kezdeményezést az FTC, be is tudta szorítani ellenfelét, ennek ellenére mégis a lengyelek szereztek vezetést a 26. percben: a nemrég igazolt ukrán Balasov éles szögből lőtt a kapuba, igaz, előtte kezezés-gyanúsan vette át a labdát (0-1).

Bő tíz perc múlva egyenlített a Ferencváros, a nemrég igazolt Trinks szép passzát követően Varga Roland egy csel után bombázott a hálóba (1-1). Varga a szünet előtt nem sokkal majdnem duplázott is, de Cierzniak védeni tudott.

Hármat is cserélt Thomas Doll a szünetben, de ez sem törte meg a Fradi lendületét, aktívabb volt a magyar csapat, mint a Wisla. Sok volt azonban ekkor a hiba mindkét gárda játékában, így sok veszélyes helyzet nem alakult ki.

A 72. percben aztán villant egy csereember, Nagy Dominik, a fiatal középpályás egy kipattanó labdát terelt ügyesen a kapuba (2-1). Ezzel azonban nem volt még vége, a 80. percben a kispadról beszállt, ugyancsak friss igazolás, Drzazga is megszerezte első gólját Wisla-mezben, kialakítva a 2-2-s végeredményt.

A krakkói csapatban a magyar válogatott Guzmics Richárd kezdőként lépett pályára. (Fotó: fradi.hu)

FTC – Wisla Krakkó 2-2 (Varga R. 39., Nagy Do., ill. Balasov 26., Drzazga 80.)

FTC: Jova - Dilaver, Pintér Á. (Nagy Á., 46.), Nalepa, Leandro – Gera Z. (Busai, 62.), Trinks (Ramírez, 46.) – Varga R. (Cukic, 76.), Hajnal (Gera D., 76.), Radó (Nagy Do., 62.) – Sesták (Lamah, 46.)

A Wisla kezdőcsapata: Cierzniak - Burliga, Guzmics, Glowacki, Sadlok - Malecki, Uryga, Pietrzak, Popovic, Balasov - Ondrasek