Felkészülés: Stieber betalált az Újpestnek, kikapott a Fradi is

Feltöltve: 2016, január 23 - 16:56 Frissítve: 2016, január 23 - 18:26

A Ferencváros a szombati törökországi felkészülési mérkőzésén 1-0-s vereséget szenvedett a német Paderborn együttesétől. A zöld-fehérek a találkozó 21. percében hátrányba kerültek, amelyre nem volt válasza Thomas Doll csapatának. Az Újpest Hazard révén korán vezetést szerzett a Nürnberg ellen, az új csapatában bemutatkozó Stieber Zoltán viszont kiegyenlített, a vége pedig 2-1 lett a német együttesnek.

A németek kezdtek picit aktívabban, míg a Ferencváros Varga szabadrúgásával veszélyeztetett, de ő a sorfalba lőtt. A félidő közepén aztán vezetést szerzett a Paderborn, Proschwitz a szélről váratlanul kapura lőtt, és hatalmas bombája beakadt. Gerának volt még egy jó lövése, de újabb gól nem esett az első félidőben.

Fordulás után bemutatkozott a zöld-fehéreknél Florian Trinks is, akinek később volt egy veszélyes szabadrúgása. A Paderbornnak is volt két kiváló próbálkozása, ám Proschwitz, majd Bickel löketénél is mentett Dibusz. Varga R. és Nagy D. előtt is adódott lehetőség az egyenlítésre a második félidőben, ám ezek kimaradtak, mint ahogy hajrában Radó tekerése is mellé ment, így az FTC 1-0-ra kikapott a felkészülési találkozón. A ferencvárosiak többet birtokolták valamelyest a labdát, meg is voltak a lehetőségeik, de a Paderborn letámadós játéka érezhetően nem ízlett a magyar csapatnak.

Ferencváros - Paderborn 0-1 (Proschwitz 21.)

FTC: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Pintér, Ramírez - Gera, Nagy Á. - Lamah, Hajnal, Varga - Sesták (Csereként beállt: Nagy D., Radó, Trinks, Cukic, Busai, Gyömbér, Lakatos)

Már a találkozó elején vezetést szerzett az Újpest a német másodosztályú Nürnberg ellen: a 11. percben egy jobb oldali pontos beadást követően Hazard fejelt tisztán a kapuba (1-0).

A lilák ezt követően egyenlő partnerei voltak a német együttesnek, amelynek azonban a 32. percben sikerült kiegyenlítenie: egy balról érkező beadást az új csapatában első mérkőzésén pályára lépő magyar válogatott középpályás, Stieber Zoltán vágta a kapuba (1-1).

A második félidő elejét felpörgette a Nürnberg, a lilák azonban átvészelték a nyomást kapott gól nélkül. A folytatásban leginkább a mezőnyben zajlott a játék, a kapuk pedig nem forogtak veszélyben, a 86. percben viszont összejött a fordítás a Nürnbergnek, és ezzel el is dőlt a meccs: a jobb oldalon Burgstaller vehette át tisztán a labdát 10 méterre a kaputól, majd Kovács mellett laposan lőtt a kapuba (1-2). (Fotó: fradi.hu)

Újpest - Nürnberg 1-2 (Hazard 11., ill Stieber 32., Burgstaller 86.)