A Manchester United kiejtette magát az Európa Ligából, döntős a Sevilla - videó

A második félidő elején féltucatnyi helyzetet kihagyó MU hiába vezetett, végül egy hatalmas védelmi hibának is köszönhetően 2-1-re kikapott a Sevillától, így a spanyol csapat 2016 után újra döntőt játszhat az Európa Ligában.
Dudás Gábor 2020. augusztus 16., vasárnap 23:05
Szerző: Dudás Gábor 2020. augusztus 16., vasárnap 23:05

A meccs hőse a kanadai születésű, de marokkói válogatott kapus, Bono volt, aki a második félidő elején parádés védések sorozatával tartotta meccsben csapatát.

A Bruno Fernandes 11-esével gyorsan vezetést szerző Manchester United kihagyott helyzetei és egy hatalmas védelmi hiba a 78. percben lett végzetes az angol számára. Ekkor az addig szinte láthatatlan holland Luuk de Jong egy lépésről talált a kapuba, kihasználva a svéd Lindelöf kapitális bakiját.

Így végül a Sevilla győzött 2-1-re és jutott az Európa Liga pénteki, kölni fináléjába, ahol az olasz Internazionale vagy az ukrán Sahtar Donyeck lesz az ellenfele. Az MU az idényben már a harmadik elődöntőjét bukta el az FA-kupa és a Ligakupa után. A spanyolok pedig már a hatodik végső sikerüket szerezhetik meg akár a sorozatban.

Európa Liga, elődöntő:

Sevilla – Manchester United 2-1 (Suso 26., L. De Jong 78., ill. B. Fernandes 9. – 11-esből)