EL: Az MU és az Inter is továbbjutott a negyeddöntőbe – videó

Az Inter egy mérkőzésen búcsúztatta a Getafét, míg a Manchester United a visszavágón is nyerni tudott.
Privacsek András 2020. augusztus 5., szerda 23:05
Szerző: Privacsek András 2020. augusztus 5., szerda 23:05

Meglepetésre a Getafe kezdett jobban a gelsenkircheni mérkőzésen, de a félidő közepétől már az Inter játszott fölényben. A 35. percben Lukaku remekül tartotta meg a labdát, majd 13 méterről, éles szögből kilőtte a bal sarkot.

A 76. percben a spanyolok óriási esélyhez jutottak, a kezezésért megítélt büntető azonban Molina csúnyán mellé gurította. A 83. percben aztán minden eldőlt, miután Eriksen egy hatalmas védelmi hibát kihasználva 10 méterről a hálóba passzolt.

A Manchester United a hatalmas előny (5-0) tudatában tartalékosan lépett pályára a LASK ellen, de végül így is 2-1-re nyert.

Mint ismert, a negyeddöntőktől  minden párharc egy meccsen dől majd el. A mérkőzésekre Németországban kerül sor.

Európa Liga, nyolcaddöntő:

Inter - Getafe 2-0 (Lukaku 33., Eriksen 83.) - egy meccsen dőlt el a továbbjutás

Manchester United - LASK 2-1 (Lingard 57., Martial 88., ill. Wiesinger 55.) - továbbjutott az MU 7-1-es összesítéssel

Korábban játszották:

Köbenhavn - Basaksehir 3-0 (Wind 4., 53. - 11-esből, Falk 62.), továbbjutott a Köbenhavn 3-1-es összesítéssel

Sahtar - Wolfsburg 3-0 (Moraes 89., 93., Solomon 91.), továbbjutott a Sahtar 5-1-es összesítéssel