Négyet lőtt a Fradi a Hajduknak, hármat kapott az Újpest - edzőmeccsek

Feltöltve: 2016, január 29 - 17:05 Frissítve: 2016, január 29 - 20:14

4-2-re megnyerte a Ferencváros harmadik, egyben utolsó törökországi felkészülési mérkőzését a horvát élvonalbeli Hajduk Split ellen, úgy, hogy még 1-0-s hátrányban is volt, de előbb fordított, majd a második félidőben egy perc alatt szerzett két gólt. Az Újpest viszont vereséggel és nyeretlenül búcsúzott Belektől, a tartalékosabb összeállításban játszó lilák ezúttal a német negyedosztályú Duchatelet-csapattól, a Carl Zeiss Jena gárdájától kaptak ki 3-0-ra.

Jobban kezdett a Hajduk és Dibusz bizonytalankodását kihasználva, és az üres kapuba találó Jefferson révén vezetést is szerzett a 12. percben.

Lendületbe jött azonban az FTC, előbb csak helyzeteket alakított ki, majd hat perc alatt fordítani tudott. A 20. percben Dibusz lőtte ki a labdát a bal oldalra Ramíreznek, aki ziccerbe hozta Radót, a fiatal támadónk pedig nem hibázott. Nem sokkal később Dilaver adott be laposan jobbról, Varga Roland érkezett és laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 2-1-re vezetett a Ferencváros a félidőben.

Négyet cserélt a szünetben Thomas Doll, de a későbbi változtatásai döntöttek végül. Kiélezett, jó iramú csata zajlott a pályán, voltak viharosabb jelenetek és kakaskodások is, hogy aztán egy perc alatt eldöntse a találkozót a Fradi. Előbb az új igazolás, a német Trinks talált be a saját kipattanójából a 76. percben, majd a találat előtt remek passzt adó Busai is betalált. A horvátok Arteaga révén szépítettek a 82. percben, 11-esből, 4-2 lett a vége. (Fotó: fradi.hu)

FTC - Hajduk Split 4-2 (Radó 20., Varga R. 26., Trinks 76., Busai 77., ill. Jefferson 12., Arteaga 82. - 11-esből)

FTC: Dibusz (Jova, 46.) - Dilaver, Nalepa (Leandro, 46.), Pintér, Ramírez - Gera (Hajnal, 46.), Nagy Á. (Trinks, 60.) - Varga R. (Lamah, 46.), Nagy D. (Lakatos, 71.), Radó (Cukic, 71.) - Sesták (Busai, 71.)

Már a 4. percben gólt kapott az Újpest a német negyedosztályú "testvércsapattól", a Carl Zeiss Jenától, Buval lőtt Kovács kapus lábai között a hálóba. A tartalékosabb összeállításban pályára lépő lilák nagy nyomás alá kerültek, két Andric-próbálkozást lehetett csak feljegyezni az első félidőben, miközben a kelet-német gárda sorra alakította ki a lehetőségeket, sőt, a 34. percben, Starke révén meg is duplázta előnyét.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, csak azt követően, hogy elkezdődtek a cserék, ezzel az Újpest veszélyesebbé vált ugyan, de gólt szerezni nem tudott. A 86. percben aztán Wolfram állította be a 3-0-s végeredményt. (Forrás: ujpestfc.hu)

Újpest - Carl Zeiss Jena 0-3 (Buval 4., Starke 36., Wolfram, 86.)

Újpest: Kovács - Bonney, Heris, Kecskés, Mohl - Windecker, Filkor - Csima, Andric, Gere - Perovic

Cserék: Banai, Nagy T., Kálnoki, Litauszki, Hazard, Balázs, Kabát, Bogdán, Pávkovics, Angelov, Bardhi