MK: Takács-tripla, a Loki simán jutott a legjobb négy közé

Feltöltve: 2016, március 1 - 20:55 Frissítve: 2016, március 1 - 23:50

A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Debrecen magabiztos, 5-0-s sikert aratott az NB III-as Nyíregyháza felett. A Loki részéről a debütáló Takács Tamás mesterhármast ért el, rajta kívül pedig Tisza és Djelmic is betalált, így Kondás Elemér együttese 7-1-es összesítéssel jutott a sorozat legjobb négy csapata közé.

A találkozó első komolyabb helyzetéből rögtön gól is született a 16. percben: Ovszijenko egy előre vágott labdára rosszul jött ki, az újonc Takács elvitte mellette a játékszert, és 11 méterről az üres kapuba gurított (1-0). A Loki ezt követően irányította a meccset az első félidőben, és még a szünet előtt növelte az előnyét: a 37. percben Ferenczi ment el szépen a bal oldalon, középre adott Takácsnak, aki higgadtan értékesítette a lehetőséget (2-0).

A fordulást követően tovább növelte előnyét Kondás Elemér együttese: az 52. percben Takács lépett ki a védők közül, majd újfent elvitte Ovszijenko mellet a labdát, és az üres kapuba gurított, megszerezve ezzel a DVSC és önmaga harmadik találatát (3-0). Ezzel azonban még nem volt vége: a 71. percben Ferenczi indította Tiszát, aki többször is oda-vissza megforgatta a védőket, majd a jobb alsóba lőtt (4-0), a vége előtt nem sokkal pedig Djelmic is betalált (5-0).

A Debrecen ezzel 5-0-ra győzött a Nyíregyháza ellen, és összesítésben 7-1-el jutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé. (Fotó: MTI)

Debrecen – Nyíregyháza 5-0 (Takács T. 16., 37., 52., Tisza 71., Djelmic 85.) - összesítésben: 7-1 - a meccs minden fontos mozzanata itt!