Videó: 3 kapufa, 0 gól a Bilbao ellen – így zárta 2019-et a Real Madrid

A Real Madrid gól nélküli döntetlent játszott az Athletic Bilbao ellen a spanyol bajnokság 18. fordulójának zárómeccsén. A hazaiak háromszor is a kapufát találták el, így maradt a pontosztozkodás a 2019-es év utolsó mérkőzésén, s lépéselőnybe került a bajnoki címért vívott harcban a Barcelona.
Csakfoci Admin 2019. december 23., hétfő 8:23
Szerző: Csakfoci Admin 2019. december 23., hétfő 8:23

Real Madrid - Athletic Bilbao 0-0

A Real Madrid a 19. percben kis híján megszerezte a vezetést - Toni Kroos hat méterről eleresztett bombáját a kapufára tolta a vendégek kapusa, Unai Simon. Nem sokkal az első félidő lefújása előtt Kenan Kodro szépségdíjas gólt lőtt, ám a játékvezető a videóbíró segítségével lesállás miatt érvénytelenítette a találatot.

Fordulás után a csereként beálló Nacho az első labdaérintéséből a kapufára fejelte Kroos szögletét. A hajrában Luka Jovic lehetett volna a mérkőzés hőse, a fejese a kapufán csattant, így a Real Madrid gól nélküli döntetlennel zárta az idei évet, és a Barcelona két pont előnnyel őszi bajnoknak mondhatja magát.

Összefoglaló

La Liga, 18. forduló - végeredmények

Leganes - Espanyol 2-0 (Braithwaite M. 11., En Nesyri Y. 54.)
Osasuna - Real Sociedad 3-4 (Aridane 46., Chimy Avila 48. 84., ill. Oyarzabal M. 15., Portu 18., Ödegaard M. 28., Isak A. 79.) - piros lap: Roncaglia F. 70. (Osasuna)
Betis - Atlético Madrid 1-2 (Bartra M. 93., ill. Correa A 58., Morata A. 84.)
Valladolid - Valencia 1-1 (Guardiola S. 83., Vallejo M. 94.)
Villarreal - Getafe 1-0 (Gomez M. 52.)
Barcelona - Alaves 4-1 (Griezmann A. 14., Vidal A. 45., Messi L. 69., Suárez L. 75. - 11-esből, ill. Pons P. 56.)
Mallorca - Sevilla 0-2 (Diego Carlos 20., Banega E. 63. - 11-esből)
Eibar - Granada 3-0 (Enrich S. 21., Kike 26., Inui T. 87.)