Felkészülés: Nagy visszatérő a Fradinál, nem bírt NB II-es ellenfelével a Honvéd - eredmények, videó

NB II-es ellenfél ellen játszott felkészülési mérkőzést szombaton a Budapest Honvéd és a Ferencváros csapata is, Sigér Dávid tavaly júliusi térdsérülését követően játszott ismét a zöld-fehéreknél.
Póczik Dávid 2022. március 26., szombat 18:04
Szerző: Póczik Dávid 2022. március 26., szombat 18:04

Budapest Honvéd-Szentlőrinc

A kispesti klubhonlap tájékoztatásából kiderül, hogy az első játékrészben inkább az élvonalbeli piros-feketék voltak aktívabbak, Kadiri és Gale előtt is adódott gólszerzési lehetőség. A másodikjátékrészben aztán 2-0-ra meglépett az NB II-es Szentlőrinc együttese. Előbb Rétyi Róbert, majd Bányai Péter értékesített egy tizenegyest. A mérkőzés hajrájában aztán egalizálni tudott a Honvéd, a 84. percben Mayer Milán szerezte az első gólt, majd néhány perccel később Banó-Szabó Bence állította be a 2-2-s végeredményt, ő is tizenegyesből.

Felkészülési mérkőzés

Honvéd-Szentlőrinc 2-2 (Májer, 84., Banó-Szabó, 87. – tizenegyesből ill. Rétyi, 62. – tizenegyesből, Bányai, 66. – tizenegyesből)

Honvéd: Tujvel (Dúzs, 71.) – Petkovic, Baráth, Lovric (Klemenz, 56.), Zsótér – Kadiri (Májer, 67.), Pantelic (Petrusenko, 67.) – Gale (Banó-Szabó, 67.), Bőle (Hidi, 67.), Machach (Jónsson, a szünetben) – Traoré (Nagy G., 71.)

Szentlőrinc: Hajagos – Erdélyi (Bányai, 63.), Hesz, Tamás L. (Havas, a szünetben), Nagy B. (Basics, 76.) – Maduka (Harsányi, a szünetben), Jancsó (Törőcsik, a szünetben), Török, Rétyi (Tóth M., 76.) – Mervó (Mucsányi, 63.), Szabó M. (Németh B., a szünetben)

Szeged-Ferencváros

Sigér Dávid, a Ferencváros 14-szeres válogatott labdarúgója szombaton visszatért a pályára súlyos térdsérülését követően.

Az FTC 1-0-ra győzött a másodosztályú Szeged-Csanád Grosics Akadémia otthonában rendezett barátságos mérkőzésen. A vendégcsapat honlapja szerint a 31 éves középpályás a 62. percben lépett pályára.
Sigér ezt megelőzően legutóbb tavaly július 27-én, a Zalgiris Vilnius otthonában lejátszott Bajnokok Ligája-selejtezőn játszott, vagyis 243 nap után tért vissza. A litvániai meccs után egy edzésen elszakadt a korábban pótolt elülső keresztszalagja, emellett a belső oldalszalagja is megsérült. A szegediek a meccs teljes bevételét az ukrajnai menekülteknek ajánlották fel. (MTI)

Felkészülési mérkőzés, Szeged, Szent Gellért Fórum

Szeged-Csanád Grosics Akadémia-FTC 0-1 (Pejovic, 87., - öngól)

FTC: Bogdán – Wingo (Kaján, 62.), Besic, Somália (Könczey, 77.), Pászka (Katona, 77.) – Esiti (Zachariassen, a szünetben), Loncar (Sigér, 61.) – Auzqui (Mak, a szünetben), Marquinhos (Marin, a szünetben), Zubkov (Tokmac, a szünetben) – Boli (Bassey, a szünetben)

A Fradi előző edzőjét egy válogatott kispadján látnák szívesen
A Der Standard szerint Peter Stöger lenne a kézenfekvő megoldás az osztrák válogatott kispadjára a leköszönő Franco Foda után.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.