Kalju-Videoton

Európa Liga: A Vidi már a harmadik körben érezheti magát - videó

A Videoton tökéletesen futballozott a Kalju vendégeként, a magyar ezüstérmes 3-0-ra nyert az Európa Liga selejtezőjének második fordulójában. Scepovics kétszer volt eredményes, Pátkai remek gólt lőtt.
Mokány Lajos 2017. július 13., csütörtök 20:08
Szerző: Mokány Lajos 2017. július 13., csütörtök 20:08

A Kalju egy helyzettel gyorsan ráijesztett a Videotonra, de ezután a fehérváriak átvették az irányítást. Ez már a 8. percben gólt ért: Pátkai az elő került labdát 18 méterről, ballal lőtte el, a labda pedig a bal alsóba vágódott, kiváló technikai megoldás volt (0-1).

Juhász növelhette volna nem sokkal később a vendégek előnyét, de fejesét követően a lécre ment a labda, de később Suljic is betalálhatott volna ziccerben, ám a kapus nagyot mentett, így egygólos előnnyel várhatta a magyar ezüstérmes a második félidőt. Az első játékrész egyik legérdekesebb jelenete az volt, amikor a játékvezető egy ütközés közben megsérült, le is kellett cserélni.

Két jogos 11-es után két további gól

A második játékrész legelején azonnal újabb fontos gólt szerzett a Vidi: Szolnoki ugratta ki remekül Negót, aki ügyesen tolt egyet a labdán a 16-oson belül, a kijövő kapus pedig elkaszálta – tizenegyes. A büntetőt Scepovic magabiztosan a bal felsőbe emelte (0-2).

Nem sokkal később kis híján újabb gólt szereztek a fehérváriak, de Lazovic 17 méteres lövése egy kevéssel mellé ment. Kellett is a Videoton-gól, ugyanis ezután egyre több helyzetet alakított ki a Kalju: a legveszélyesebb Valikaev 8 méteres lövése volt, amely a gólvonal közelében akadt el.

Sikerült azonban kivédekezni a néhány észt helyzetet, a Vidi pedig egy kontrából meglódult, és Scepovic egy újabb 11-est harcolt ki, ismét a kapus buktatott. Scepovic pedig a felső léc segítségével ezt is belőtte.

A Vidi ezzel 3-0-s előnyt alakított ki, és gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutás sorsát.

KALJU - VIDEOTON 0-3 (Pátkai 8., Scepovics 46., 74. - mindkettőt 11-esből) - percről percre közvetítés a meccsről