BL: Szoboszlai a 92. percben 11-esből mentett pontot a PSG ellen, a Liverpool már továbbjutott - videó

Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában szerdán a PSG 0-1-ről fordított és úgy tűnt nyerni tud, de a ráadásban Szoboszlai egyenlített.
Privacsek András 2021. november 3., szerda 22:58
Szerző: Privacsek András 2021. november 3., szerda 22:58

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is kezdőcsapatban tudó Leipzig már a 8. percben vezetést szerzett Nkunku fejesével. A 12. percben növelhette volna előnyét a német csapat, de André Silva 11-esét kiütötte Donnarumma. A 21. percben egy kontra végén Wijnaldum közelről egyenlített, majd a szünet előtt 4 méterről fejelt a kapuba, amivel már a PSG-nél volt az előny.

Az 59. percben beállt Szoboszlai Dominik és bő tíz perccel később egyenlíthetett volna, de 10 méterről nagy helyzetben mellé gurított. Közben Gulácsinak volt egy nagy védése: Mbappé közeli ziccerét fogta.

A 92. percben némi videóbírózás után a hazaiak 11-est kaptak, amit Szoboszlai a jobb sarokba vágott. A 2-2 ellenére a Leipzig már biztosan nem juthat a BL legjobb 16 csapata közé.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

A csoport

Manchester City - Club Brugge 4-1 (Foden 15., Mahrez 55., Sterling 72., Jesus 92., ill. Stones 17. – öngól)
Leipzig - Paris Saint-Germain 2-2 (Nkunku 8., Szoboszlai 92. - 11-esből, ill. Wijnaldum 21., 40.)

Szoboszlai gólja:

Az állás: 1. Manchester City 9, 2. PSG 8 pont, 3. Club Brugge 4, 4. RB Leipzig 1

B csoport

Liverpool - Atlético Madrid 2-0 (Jota 13., Mané 21.), piros lap: Felipe 36.
AC Milan - Porto 1-1 (Mbemba 61. - öngól, ill. Diaz 6.)

Az állás: 1. Liverpool 12 pont, 2. Porto 5, 3. Atlético Madrid 4, 4. AC Milan 1

C csoport

Dortmund – Ajax 1-3 (Reus 36. – 11-esből, ill. Tadic 72., Haller 84., Klaassen 93.), piros lap: Hummels 27.
Sporting – Besiktas 4-0 (Goncalves 31. - 11-esből, 38., Paulinho 41., Sarabia 56.)

Az állás: 1. Ajax 12 pont, 2. Dortmund 6, 3. Sporting 6, 4. Besiktas 0

D csoport

Sheriff – Internazionale 1-3 (Traore 92., ill. Brozovic 54., Skriniar 66., A. Sanchez 82.)
Real Madrid - Sahtar 2-1 (Benzema 14., 61., ill. Fernando 39.)

Az állás: 1. Real Madrid 9, 2. Internazionale 7, 3. Sheriff 6 pont, 4. Sahtar 1