NIZHNY NOVGOROD, RUSSIA - JULY 06: Raphael Varane of France celebrates scoring a goal to make it 0-1 during the 2018 FIFA World Cup Russia Quarter Final match between Uruguay and France at Nizhny Novgorod Stadium on July 6, 2018 in Nizhny Novgorod, Russia. (Photo by Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)

Foci vb: Potyagól is kellett, de a franciák simán legyőzték Uruguayt - videó

Foci vb: A franciák nem focizták le az uruguayiakat, de Varane fejesgóljának és Muslera nagy hibájának köszönhetően simán nyerték a negyeddöntőt.
Budai László 2018. július 6., péntek 17:53
Szerző: Budai László 2018. július 6., péntek 17:53

Világbajnokság, negyeddöntő

Uruguay-Franciaország 0-2 (Varane 40., Griezmann 61.)

1. félidő

Unalmas játékot hozott az első 40 perc, egy-egy kisebb lehetőség adódott a csapatok előtt. A 16. percben egy jobboldali szöglet után Godín fejelt, de Lloris kapujából kivetődve elütötte a labdát Suárez elől, aki a kapu torkában ólálkodott. A másik oldalt Giroud fejelte a labdát Mbappéhoz, aki nem észlelte, hogy teljesen üresen áll öt méterre a kaputól, így elkapkodta a helyzetet, nem vette át a labdát, hanem ütemtelenül felugrott és fölé fejelt.

A játékrész hajrájára azonban belehúzott a két együttes. A franciák a 40. percben vezetést is szereztek: Griezmann "ijesztett be", majd másodjára már középre tekert szabadrúgásból, Varane pedig tökéletesen csúsztatott a jobb sarokba (0-1). Nem sokkal később majdnem jött az egyenlítés: Torreira beadását Caceres fejelte kapura, a kísérletet azonban elképesztő bravúrral fogta Lloris a jobb alsó elől, majd Godín egy méterről fölé bombázott.

2. félidő

Ez a játékrész is igencsak laposan kezdődött, de a 61. percben növelték előnyüket a franciák: Griezmann lőtt 23-ról, ballal, úgy tűnt, Muslera fogja, de a kapus furcsa mozdulattal beütötte a labdát saját kapujába - potyagól (0-2).

Az uruguayiak többet is cseréltek, de a nagy akarat elsősorban a kakaskodásokban és nem a helyzetek számában látszódott meg. Komolyabb gólszerzési lehetőségük nem is akadt Suárezéknek, így a franciák ugyan nem focizták le ellenfelüket, de Varane fejesgóljának és Muslera nagy hibájának köszönhetően simán nyerték a negyeddöntőt.

Franciaország majd a brazil-belga (közvetítés este 20:00-tól a csakfoci.hu-n) párharc győztesével találkozik az elődöntőben.