Foci vb: Hazard és Lukaku-dupla, második meccsén is gálázott Belgium – videó

A belgák szórakoztató játékot bemutatva, többek között Eden Hazard és Romelu Lukaku duplájával 5-2-re legyőzték Tunéziát a G-csoportmeccsén.
Csakfoci Admin 2018. június 23., szombat 15:56
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 23., szombat 15:56

A belgák korán megadták a mérkőzés alaphangját. Az 5. percben Eden Hazard tört előre, azonban Syam Ben Youssef lépett oda neki a tizenhatos vonalánál, a játékvezető büntetőt ítélt. Némi várakozás után a videóbíró is megadta azt. A tizenegyesponthoz maga a sértett állt és Hazard higgadtan a jobb alsóba gurított (1-0). A 16. percben újabb gólnak örülhettek a belgák, Dries Mertens lapos passzából Romelu Lukaku tizenöt méterről kilőtte a bal alsót (2-0). Alig, hogy kétgólosra növelték előnyüket a belgák, két perccel később szépített Tunézia, Dylan Bronn fejesével (2-1). A 22. percben a gólszerzőt sérülés miatt hordágyon kellett levinni, majd ugyancsak Syam Ben Yousseff is hasonló módon hagyta el a pályát. A félidő végéhez közeledve a tunéziaiak próbálkoztak távoli lövésekkel, de Thibaut Courtois állta a sarat. A hosszabbításban egy tunéziai labdavesztés után Thomas Meuiner pörgette a labdát Romelu Lukakuhoz a labdát, aki nem hibázott és a kapu közepébe helyezett, így 3-1-es belga vezetéssel mentek pihenni a felek.

A fordulás után a tunéziai kapu mögött helyet foglaló magyar szurkolók szemük láttára ismét megnyílt a belga gólcsap. Az 51. percben Kevin De Bruyne zseniális passzából Eden Hazard elpöckölte a kapus mellett a labdát, majd az üres kapuba továbbította azt (4-1). A 64. percben megérkezett az égi áldás a moszkvai pályára. A csereként beálló Michy Batshuayi foggal-körömmel próbálkozott, hogy gólt rúgjon és sokáig úgy tűnt nem talál be, azonban a 90. percben Youri Tielemans beadásából csak betalált (5-1). A 93. percben Wahbi Khazri is betalált, kialakítva az 5-2-es végeredményt a G-csoportmeccsén.

Világbajnokság, G-csoport

Belgium-Tunézia 5-2 (E. Hazard 6. – büntetőből, 51., Lukaku 16., 45+3., Batshuayi 90.) ill. Bronn 18., Khazri 93.)

Belgium: Thibaut Courtois – Jan Vertonghen, Dedryck Boyata, Toby Alderweireld – Yannick Carrasco, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Thomas Meunier – Eden Hazard (Michy Batshuayi, 68.), Romelu Lukaku (Marouane Fellaini, 59.), Dries Mertens (Youri Tielemans, 86.)

A csoport állása: 1. Belgium 6 pont (+6), 2. Anglia 3 (+1), 3. Panamaa 0 (-3), 4. Tunézia 0 (-4)