KAZAN, RUSSIA - JULY 06: Kevin De Bruyne of Belgium and Fernandinho of Brazil battle for the ball during the 2018 FIFA World Cup Russia Quarter Final match between Brazil and Belgium at Kazan Arena on July 6, 2018 in Kazan, Russia. (Photo by TF-Images/Getty Images)

Foci vb: Brazília kiesett, csak európai csapatok a négy között - videó

Brazíliának nem sikerült az elődöntőbe jutnia az oroszországi vb-n, Belgium ellen csak a szépítésre futotta Neymarék erejéből. Az ötszörös világbajnok selecao kiesésével már csak európai csapatok vannak versenyben a végső sikerért.
Csakfoci Admin 2018. július 6., péntek 21:55
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 6., péntek 21:55

A második negyeddöntő első szögletét a brazilok végezhették el, a bal oldalról érkező labdát Thiago Silva fejelte a jobb oldali kapufára, pár perccel később Paulinho elől tisztázott Alderweireld. Így meglepetésként hatott Belgium vezető gólja: bal oldali belga szögletet Fernandinho csúsztatott a saját kapujába (0-1). Coutinho középre tartó lövését fogta Courtois, majd jött az újabb gól: brazil szögletet követően kontráztak a belgák, Lukaku passzolt De Bruyne-hez, aki remekül lőtt a jobb alsóba (0-2). A játékrész utolsó helyzeteként Coutinho bal alsóba tartó lövését ütötte ki Courtois.

Tite szövetségi kapitány már a félidőben cserélt, a második félidő a braziloké volt, de igazán nagy helyzetet csak keveset tudtak kialakítani: Marcelo bal oldali beadását Firmino közelről nem tudta a kapuba juttatni, Neymar és Coutinho sem tudott hozzátenni a játékhoz. A csereként beállt Renato Augusto szépített, aki Coutinho felívelése után fejelt a kapuba (1-2). Küzdöttek a brazilok, Neymar 20 méteres lövésénél nagy bravúrt mutatott be Courtois a hosszabbításban, de egyenlíteni nem tudtak, így Franciaország-Belgium elődöntő következik majd, a vb-n pedig csak európai csapatok maradtak versenyben.

Brazília - Belgium 1-2 (Renato Augusto 76. ill. Fernandinho-öngól, 13., De Bruyne 31.)

Továbbjutott: Belgium

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.