SAINT PETERSBURG, RUSSIA - JULY 14 : Thomas Meunier (15) of Belgium celebrates after scoring a goal during the 2018 FIFA World Cup Russia Play-Off for Third Place between Belgium and England at the Saint Petersburg Stadium in Saint Petersburg, Russia on July 14, 2018. (Photo by Fatih Aktas/Anadolu Agency/Getty Images)

Foci vb: Belgium a bronzérmes, Anglia két vereséggel zárt - videó

Anglia és Belgium közül utóbbinak sikerült győzelemmel zárnia az oroszországi világbajnokságot, Hazard-ék bronzéremmel utazhatnak haza.
Csakfoci Admin 2018. július 14., szombat 17:56
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 14., szombat 17:56

Belgium - Anglia 2-0 (Meunier 4., Hazard 83.)

A bronzérmes: Belgium

Remekül kezdte a belga válogatott az oroszországi vb bronzmérkőzését, a 4. percben máris 1-0-t mutatott az eredményjelző: Lukaku indított a bal szélen Chadlit, aki középre adott, az érkező Meunier pedig kapásból Pickford lábai mellett a kapuba lőtt (1-0). Sterling, majd Kane két próbálkozásával próbáltak válaszolni az angolok, de az első félidőben nem volt átütőerő a játékukban. A játékrész hajrájában a belgáknál Lukaku és Alderweireld is próbálkozott, de maradt az 1-0.

Kettős cserével kezdte a második félidőt Anglia, és jóval több veszélyt jelentett a kapura, mint az első negyvenöt percben. Lingard lövéséről Kane maradt le kevéssel, majd Lukaku nem tudta átvenni ziccerben a labdát, nem maradtunk tehát helyzetek nélkül. Az angolok legnagyobb helyzete akkor maradt ki, amikor Dier lépett ki tiszta ziccerben, a labda túljutott Courtois-n, Alderweireld azonban becsúszva a gólvonalról menteni tudott. A meccs legszebb támadása egy remekül végigvitt belga kontra volt, amelynek végén Meunier lövését Pickford ütötte ki szép mozdulattal, a hajrában pedig  De Bruyne ugratta ki Eden Hazard-t, aki ziccerben a rövid alsóba lőtt (2-0). Belgium nyerte a bronzérmet, Anglia pedig két vereséggel fejezte be a tornát.