SAINT PETERSBURG, RUSSIA - JULY 10: Samuel Umtiti of France scores the team`s first goal during the 2018 FIFA World Cup Russia Semi Final match between France and Belgium at Saint Petersburg Stadium on July 10, 2018 in Saint Petersburg, Russia. (Photo by TF-Images/Getty Images)

Fejesgól nullázta le a belgákat: Franciaország vb-döntős - videó

Nagy csatában, Umtiti második félidei fejesgóljával győzött 1-0-ra Franciaország Belgium ellen, így Lukakuék nagy menetelése az elődöntőig tartott, Griezmannék viszont 12 év után a fináléba vitték nemzeti csapatukat.
Dudás Gábor 2018. július 10., kedd 21:57
Szerző: Dudás Gábor 2018. július 10., kedd 21:57

Erősen kétarcú volt az első játékrész. Az első 20-25 percben a belgák voltak veszélyesebbek, Eden Hazard kétszer is vezetést szerezhetett volna, a 22. percben pedig Alderweireld egy szöglet után lecsorgó labdát lőtt fordulásból kapura, Lloris viszont bravúrral kiszedte azt a kapu jobb oldalából!

A játékrész derekán aztán rákapcsoltak az addig inkább kontrázgató franciák. A 32. percben Giroud Pavard beadása után, kifacsart pozícióból csúsztatott nem sokkal a bal kapufa mellé. A 41. percben aztán Mbappé indítása után Pavard lőtt jobbról, Courtois azonban lábbal, nagy bravúrral hárítani tudott.

0-0-ás döntetlennel ért véget az első félidő.

A fordulás után gyorsan jött a gól: Umtiti fejelte a kapuba Griezmann szögletét az 51. percben (1-0). Hat perccel később majdnem jött a második francia találat, Mbappé káprázatos sarokpassza után Giroud lövésébe az utolsó pillanatban vetődtek bele.

A 65. percben Fellaini Mertens beadása után, Pogba mellől fejelt kevéssel a bal kapufa mellé 11 méterről. A 81. percben Witsel 23 méteres bombáját ütötte ki Lloris. Ezzel azonban el is lőtte a puskaporát a vb során eddig jobbára remeklő belga válogatott, így nem tudott egyenlíteni, a franciák viszont 2006 után ismét bejutottak a világbajnoki döntőbe. Belgium először - és a legrosszabbkor - maradt gól nélkül az oroszországi tornán.