Mokány Lajos 2016. július 31., vasárnap 15:54
Szerző: Mokány Lajos 2016. július 31., vasárnap 15:54

MTK - Mezőkövesd 0-1 (0-0)

Gólszerzők: Kink (59.)

94. perc: Vége, 0-1!

93. perc: Bacselics-Grgics lőhetett közelről, Hegedüs védett.

92. perc: Vass lőtt 18 méterről, kapásból, szép volt, de mellé ment.

90. perc: 4 perc a hosszabbítás.

88. perc: Az eddig legveszélyesebb MTK-sarokrúgás, Grgics fejelt, Tujvel könnyedén fogta.

83. perc: Nicorec fellökte Hegedüst, ez is sárga.

82. perc: Újabb sárga, ezt Baki kapta.

80. perc: Az első lap, Vági rúgta fel ellenfelét, jogos a sárga.

78. perc: Hegedüs messze kijött kapujából és mentett, Frőhlich kiléphetett volna egyedül.

72. perc: Pauljevics élesen próbálta betenni a labdát, Hegedüs mentett.

70. perc: 408 a hivatalos nézőszám.

69. perc: Az utolsó csere, Szatmári L. állt be Hrepka helyére.

68. perc: Szatmári beadásáról centikkel maradt le Hrepka, veszélyes volt.

66. perc: Az utolsó kövesdi csere, Frőhlich a pályán Strestik helyén.

65. perc: Kink fejelt fölé egy szöglet után.

59. perc: GÓÓL! Vezet a Mezőkövesd, egy szép támadás után az élesen érkező beadást Kink pörgette be a kapuba 7-8 méterről, 0-1!

58. perc: Vogyicska és Gera jönnek le, Szatmári I. és Varga helyettük, tehát az MTK mestere is egy kettős cserével próbálja feldobni csapata játékát.

56. perc: Strestik lőtt jócskán fölé, előtte egy kiugratásnál Vadnai mentett nagyot.

54. perc: Egyelőre gyengébb az iram, mint az első félidőben, helyzet még nem volt.

49. perc: Újabb MTK-szöglet, ez is veszélytelen volt.

47. perc: Bacselics-Grgics lőtt fölé.

46. perc: Folytatódik a játék.

A szünetben kettőt cserél Pintér Attila, Bacselics-Grgics és Nicorec állnak be, Sós és Hegedűs hagyták el a pályát.

47. perc: Szünet.

46. perc: Kettő perc a ráadás.

43. perc: Gera cselezte be magát a büntetőterületre, lövését blokkolták, szöglet, amely azonban ismét nem volt veszélyes.

38. perc: Egymásután két sarokrúgást végezhetett el a Mezőkövesd, a második után egy gyenge lövést követően kirúgás következik.

36. perc: Korozmán lőtt éles szögből, Tujvel védett, a szögletből aztán kontrázott a Mezőkövesd, Sós jól adta be a labdát, Pauljevic 12 méterről lőtt, Hegedüs védett.

32. perc: Hrepka lőtt nehéz szögből egy védő mellől, mellé.

30. perc: Érdekes jelenet, Korozmán letarolta becsúszásával a szögletzászlót. Az ivószünet óta is kiegyenlített a meccs, a mérkőzés eleje az MTK-é volt.

25. perc: Ivószünet.

25. perc: Kanta szögletét húzta le a mezőkövesdi kapus.

23. perc: Kanta szabadrúgását öklözte Tujvel.

18. perc: Az utóbbi percekben kiegyenlítettebb a játék.

10. perc: Rövid kirúgás után Gera a 16-os vonalánál passzolt Vogyicskához, akinek a lövését blokkolták. Nyom az MTK!

8. perc: Nagy lehetőségek az MTK előtt! Vass lőtt távolról, a felső lécen csattant a labda, a kipattanót pedig nem tudta Gera bekotorni, végül szöglet lett a vége, ami már nem volt veszélyes. Közel állt a hazai csapat a gólhoz!

4. perc: A Mezőkövesd végezhette el a mérkőzés első sarokrúgását, nem volt azonban veszélyes.

2. perc: Az MTK kék-fehérben, a Mezőkövesd sárga-kékben játszik.

1. perc: Az MTK kezdte a találkozót.

0. perc: A hazaiak csapatkapitányát, Kanta Józsefet köszöntik a kezdés előtt, aki az előző fordulóban játszotta a 250. bajnoki meccsét.

0. perc: A mérkőzés 18 órakor kezdődik.

MTK: Hegedüs - Vadnai, Grgics, Baki, Poór - Kanta, Vass, Vogyicska (Szatmári I. 58.) - Korozmán, Hrepka (Szatmári L. 69.), Gera (Varga 58.). Cserék: Groppioni - Vukmir, Szatmári L., Borbély, Varga, Katona, Szatmári I.

Mezőkövesd: Tujvel - Gohér, Devecseri, Strestik (Frőhlich 66.), Egerszegi, Kink, Hegedűs (46., Nicorec), Vági, Hudák, Pauljevics, Sós (46., Bacselics-Grgics). Cserék: Dombó, Fótyik, Frőhlich, Nicorec, Bacselics-Grgics, Molnár, Szeles

Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.