Schön: "Átjárt a sötétség"; Szalai Attila: "Vért izzadtunk" - értékelések a portugálok elleni Eb-meccs után

A Magyarország-Portugália (0-3) Eb-csoportmeccs után Gulácsi Péter, Schön Szabolcs, Szalai Attila és Sallai Roland nyilatkozott az M4 Sportnak.
Csakfoci Admin 2021. június 15., kedd 21:15
Szerző: Csakfoci Admin 2021. június 15., kedd 21:15

Gulácsi Péter: - A vezető góljukig jól zártunk, nagyon kár az első gólért, mert benne volt a levegőben, hogy mi szerezzük a gólt. Nem volt benne a 3-0 oda. Sajnos kijött az, hogy őröltek minket 90 percen keresztül, ami nagyon nehéz. Szerencsével pontot lehetett volna szerezni. Köszönjük mindenkinek, mert ez egy életre szóló élmény volt a mai mérkőzés. A franciák ellen újra megpróbáljuk, és ha úgy játszunk, mint ma, akkor ki tudja, mi lesz.

Riporteri kérdésre válaszolva a csapatra nehezedő nyomásról is szót ejtett.

- Tudtuk jól, hogy nagy nyomást fognak ránk helyezni. Többé-kevésbé jól bírtuk. Egy-két helyzetük volt, szerintem nekünk is volt lövőhelyzetünk. Sajnáljuk, mert nagyon nagy dolog lett volna, ha ma sikerül pontot szerezni. Ahogy mondtam, talán a három pont is benne volt. Szombaton újra megpróbáljuk, mindent beleadunk és hátha sikerül.

Schön Szabolcs: - Ami átjárt bennem a lesgól után, az a sötétség, hogyha így lehet mondani. Nagyon rossz érzés volt, hogy betaláltam, és aztán nem adták meg. Külön örülök, hogy a szurkolók velünk voltak az egész mérkőzésen, és nagyon különleges hangulatot tudtak teremteni a stadionban. Gyerekkori álmom vált valóra azzal, hogy magamra ölthettem a magyar válogatott mezét, főleg úgy, hogy egy Eb-n sikerült a második mérkőzésemet játszanom 65 ezer ember előtt. Különleges érzés mind nekem, mind az egész csapatnak. A második félidőben határozottabban jöttünk ki, letámadtuk a portugálokat, hátul agresszívak voltunk. Rossi kérte, hátul tartsuk meg a kompaktságot, mint az első félidőben, és ha lesz helyzetünk, akkor azzal élnünk kell.

Szalai Attila: - Nagyon örülök neki, hogy ilyen fantasztikus szurkolóink vannak. Hihetetlenül nagyon jó hangulatot teremtettek és az egész mérkőzésen buzdítottak bennünket. Egyszerűen csodálatos érzés volt teltház előtt futballozni. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk eredményesek lenni, hiszen nem sok hiányzott a pontszerzéshez. A végén apró dolgokon múltak a kapott góljaink. Nagyon csalódott vagyok. Bosszantó, hogy nagyon jól védekeztünk, az egész csapat, jól dolgoztunk, és ilyeneken múlt a pontszerezés. Apait-anyait beleadtunk, csúsztunk-másztunk, vért izzadtunk, aztán ilyen szerencsétlen találattal szereztek vezetést. Utána voltak apró lehetőségeink. Le kell vonni a tanulságokat és a hibákat gyorsan kijavítani. Mentálisan és fizikálisan fel kell frissülni, és szombaton jönnek a franciák.

Sallai Roland: - Tudtuk már a mérkőzés előtt, hogy nehéz dolgunk lesz. Mindent bele akartunk adni az első félidőben. Rengeteget védekeztünk, nem nagyon tudtunk helyzeteket kialakítani. Viszont a második játékrészre ez megfordult. Voltak helyzeteink, lesgólt szereztünk. Kicsit szerencsétlennek éreztem magunkat. Küzdöttünk, mindent kiadtunk magunkból. Sajnos most ez így sikerült, készülünk a következő mérkőzésre. Többször is bizonyítottuk, hogy a kulcsjátékosok nélkül is jó teljesítményre képesek vagyunk. Ez ma is megvolt 84 percig. Megvan a csapatban kvalitás, ezt kell továbbvinnünk a következő mérkőzésekre. Személy szerint 70 percig bírtam a tempót, utána éreztem, görcsöl a lábam. Valószínűleg az elmúlt tíz nap kihagyásának köszönhető. Csinálom tovább a dolgom és készülök a következő mérkőzésre.

Rossi: "Férfiak vagyunk, nincs most itt az ideje a sírásnak" - szavak helyett a pályán harcolna
Így értékelte Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a portugálok elleni (0-3) Eb-csoportmérkőzést.