Szerződtette, majd EL-csapatnak adta kölcsön Hentyt a Puskás Akadémia – hivatalos

Az előző szezonban hatodik helyen végző Puskás Akadémia végleg megszerezte a Videontól távozó Ezekhiel Hentyt, és egyúttal egy évre kölcsönadta a horvát élvonalban szereplő NK Osijeknek.
Csakfoci Admin 2018. június 22., péntek 18:16
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 22., péntek 18:16

Távozott a Videotontól Ezekiel Henty, aki a tavaszi idényt kölcsönben a Puskás Akadémiánál töltötte. A két klub pénteki megállapodásának értelmében a nigériai támadó végleg a felcsútiak játékosa lett – olvasható a vidi.hu-n.

Henty kétéves szerződést kötött Puskás Akadémiánál, majd egy évre kölcsönadták az Európa Ligában érdekelt HORVÁT NK Osijek csapatának.

A 25 éves labdarúgó 2017. július 19-én került Székesfehérvárra a Lokomotiv Moszkvától és téli kölcsönadásáig összesen 15 bajnokin, 4 EL-selejtezőn és 1 Magyar Kupa-meccsen lépett pályára a Vidiben. Debütálására a Girondins Bordeaux elleni odavágón került sor, majd kezdő volt az Újpest ellen 2-2-re végződött összecsapáson, valamint a francia gárda ellen a Pancho Arénában is.

Első gólját a Mezőkövesd ellen szerezte, ezt követően színeinkben még további 4-szer volt eredményes. 2018-ban a PAFC színeiben 11 bajnokin 3-szor talált be, illetve Magyar Kupa-döntőt játszott.